S góly roste sebevědomí, pochvaluje si kanonádu Komňacký

23. srpna 2011 11:15

Fotbalisté Jablonce jsou ve formě. Ze dvou posledních ligových zápasů nastřádali luxusní skóre 9:0 a svou ofenzivní hrou bavili fanoušky. Trenér František Komňacký kvituje počínání svých svěřenců s uspokojením, ale nepropadá přehnanému nadšení.

 

Jan Handrejch, Právo

Jste z té gólové smršti do sítě soupeřů v euforii?

Ale kdepak. Když vyhrajete dvakrát 1:0 nebo 5:0, je to pořád „jen“ šest bodů, takže z toho nebudeme dělat vědu. Je ale dobře, pokud se nám střelecky daří, protože hráči získávají potřebné sebevědomí. A musím říci, že nad Ostravou jsme mohli zvítězit i vyšším rozdílem než 4:0, šance jsme na to měli.

Inspirujete se herním projevem a efektivitou Plzně?

Uznávám výsledky a práci svého trenérského kolegy Pavla Vrby v Plzni, který mi kdysi dělal v Ostravě asistenta. Plzeň je momentálně skvělá, což ji přeji z pohledu české účasti v klubové Evropě, ale Jablonec je Jablonec. Těší mě, že máme také hráče schopné kvalitního zakončení. Diváci si asi všimli, že náš fotbal je hlavně o útočení.

O kanonýru Lafatovi se traduje, že má vždy lepší jaro než podzim. Jenže on dal v nové sezóně už osm gólů v součtu kvalifikace o Evropskou ligu a domácí soutěže. Co říkáte na jeho formu?

Tak to je v pořádku. S tím, aby co nejčastěji skóroval, ho posílám na hřiště. Pro mužstvo je důležitý i z jiných důvodů než střeleckých. Hraje naplno od první do poslední minuty. Z každé akce chce vytěžit maximum.

Od konce února do srpna dal v lize čtyři hattricky, a to byla ještě dvouměsíční soutěžní přestávka...

Jsme rádi, že David Lafata prožívá takhle úspěšné období. Liga takové hráče potřebuje a jen si můžeme v Jablonci přát, aby mu to střílelo i nadále.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

  Sparta - Příbram dnes 18:00
20210309T18:00:00+0100
Sparta vs. Příbram
Sparta vs. Příbram
Sparta
Příbram

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: