U fotbalistů Žižkova končí trenér Pulpit, tým povede Nádvorník

23. listopadu 2011 10:07 - PRAHA

Fotbalisty Viktorie Žižkov již nadále nepovede trenér Martin Pulpit. Vedení pražského klubu s ním jedná o ukončení smlouvy. Důvodem jsou neuspokojivé výsledky předposledního týmu Gambrinus ligy. Tým povede v posledních dvou kolech podzimní části kouč Vlašimi Roman Nádvorník. Klub to oznámil na oficiálních stránkách klubu.

 

Libor Zavoral, ČTK

„Museli jsme sáhnout k tomuto řešení, protože je nutné přinést do týmu nový impuls. Do zimní přestávky nás čekají poslední dva zápasy a případný bodový zisk je pro klub nesmírně důležitý,“ uvedl sportovní ředitel Viktorie Jiří Rýva.

Viktoria získala ve čtrnácti zápasech sedm bodů a je na předposlední příčce prvoligové tabulky. Poslední Olomouci však bylo odebráno disciplinární komisí devět bodů. Žižkov navíc prohrál čtyři poslední mistrovské zápasy v řadě a naposledy padla po výsledku 0:1 s Českými Budějovicemi - přímým konkurentem v boji o záchranu.

„Martin Pulpit ve Viktorce odvedl velký kus kvalitní práce. Dokázal i v nelehké situaci semknout mužstvo a svým způsobem předběhnout sportovními výkony, ekonomiku klubu a postoupit do první ligy. Stejně tak i celý realizační tým, který odváděl podobnou práci jako hlavní trenér. Mužstvu se však v průběhu podzimu nedařilo. Proto se snažíme dát mužstvu nový náboj, který by Viktorku přiblížil k záchraně,“ dodal Rýva.

Tým převezme minimálně na poslední dva zápasy kouč druholigové Vlašimi. „Po jednání obou klubů byl výkonným výborem FC Graffin a.s. uvolněn pro tyto dva zápasy. Další podrobnosti se budou řešit v době před startem zimní přípravy,“ vysvětluje pražský klub.

Nádvorník již má prvoligové zkušenosti. Na pozici hlavního trenéra působil v Příbrami, asistenta potom dělal v Mladé Boleslavi a Plzni.

oc, Sport.cz

  Sparta - Plzeň dnes 18:00
20210512T18:00:00+0200
Sparta vs. Plzeň
Sparta vs. Plzeň
Sparta
Plzeň

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..