Kobra je dříč, bude se o místo bít! Proč Guľa proti Klokanům posadil reprezentačního útočníka?

22. února 2021 06:38 - Praha

Fotbalová Plzeň se po dvou zápasech naplno nadechla. V nedělním duelu s Bohemians 1905 (3:1) se sice rozjížděla pomalu, nakonec i díky neproměněné penaltě kapitána Klokanů Jindřiška s přehledem zvítězila. Co po zápase řekl trenér Viktorie Adrian Guľa?

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

O ZÁPASE

„Výhra nad Bohemkou je bezpochyby cenná. Soupeř podal sympatický výkon, šlo o otevřený zápas. Podstatná byla naše produktivita, byť první šance jsme neproměnili. Přišly ale další, dokázali jsme je už využít. Museli jsme být ale vzadu pořád ostražití."

O CHYCENÉ PENALTĚ

„Chycená penalta byla klíčovým momentem utkání. Reagovali jsme na ni dvěma góly a zápas tím rozhodli. Brankář Staněk mužstvu pomohl, má solidní formu. Nesmíme však zapomínat, že máme dva vynikající brankáře. Staněk teď dostal šanci, jsem rád, že ji takhle využil."

Brankář Viktorie Plzeň Jindřich Staněk během utkání.

Vlastimil Vacek, Právo

O NASAZENÍ BEAUGUELA

„Útočník je na hřišti od toho, aby dával góly. Beauguel to vzal sebe, penaltu proměnil. V útoku máme vysoce konkurenční prostředí, podstatná je pro nás stabilita hrotové pozici. Výborně se ukazuje Matějka, který dal důležitý gól v Mladé Boleslavi. Je potěšitelné, že teď dal branku Beauguel. Ale není automatické, že bude hrát příště. Kobra (pozn. - útočník Ondrášek) je dříč, bude se o místo bít."

Utkání 20. kola první fotbalové ligy: Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905. Zleva Pavel Bucha z Plzně a Roman Květ z Bohemians.

Miroslav Chaloupka, ČTK

O STŘELECKÉM PŮSTU KAYAMBY

„Jsem rád, že dal Joel konečně gól. Bavili jsme se spolu o tom. Je elegantní v situacích jeden na jednoho, ale jako křídelní hráč musí být i produktivní. Gól je důležitý pro něj i pro tým. Neznamená ale, že má zase na rok a půl vystaráno."

O DOMINANCI VE HŘE

„Náš cíl a touha je být dominantní. Museli jsme však respektovat sílu Bohemky, která nedávno vyhrála na Spartě. Je nepříjemným soupeřem. Měli jsme ale zápasy, v nichž jsme extra dominovali, jenže jsme je prohráli. Řekli jsme si, že musíme makat a dřít, štěstí se pak přikloní na naší stranu."

neu, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..

Patička stránky: