Koruna pro krále střelců? Hlavní je udržet s Jabloncem druhé místo, říká třináctigólový Schranz

2. května 2021 19:28 - Jablonec

I když měl Jablonec na hřišti po půl hodině o jednoho hráče méně než Olomouc, Ivan Schranz dvěma góly partii otočil a Severočeši vyhráli 3:1. Celkem slovenský reprezentant v této sezoně dal už třináct branek a útočí na korunu pro krále střelců.

 

Vít Černý, ČTK

Máte třináct branek, znamená koruna pro krále střelců pro vás velkou motivaci?

Číslo je to pěkné. Lidé o tom možná mluví a je příjemné to poslouchat, ale největší motivací je pro mě skončit v lize co nejvýš a udržet druhé místo s Jabloncem. Když k tomu přijdou i góly, já i mužstvo budeme rádi.

Ke druhému místu jste se přiblížili, byť jste od 30. minuty hráli v deseti bez vyloučeného Kratochvíla. Jak těžký to byl zápas?

Začali jsme dobře, vytvořili jsme si dobré příležitosti, já i Doly (Doležal). Bohužel jsme je neproměnili. Pak jsme dostali z vydařené akce soupeře gól, což nás přibrzdilo. Když pak přišla ještě červená karta, bylo to celkem nepříjemné, ale myslím, že jsme to zvládli bravurně.

Brankář Olomouce Aleš Mandous nechytá penaltu.

Vít Černý, ČTK

Pomohlo hodně vyrovnání z penalty těsně před pauzou?

Samozřejmě, dodalo nám to síly. Ve druhém poločase jsme podali výborný výkon a dokázali zápas i v deseti otočit. Klobouk dolů před tímto týmem.

Sigmu zničili i v deseti! Schranz stíhá Kuchtu

Stálo vás utkání více sil než obvykle?

Určitě nás stál hodně sil, když nás bylo o jednoho méně. Ale myslím, že jsme se s tím popasovali výborně. hlavně jsme zápas otočili a zvítězili, takže to až tak bolet nebude. Regenerace bude zase jednodušší a rychlejší.

Zažil jste někdy podobně odehraný zápas v oslabení?

Takhle fantastický obrat si nepamatuju. Ale paradoxně se často stává, že oslabené mužstvo nemá co ztratit a někdy bývá lepší.

hp, Sport.cz, Právo

  3:1 Sparta - Ostrava 3:1 dohráno
20210509T19:30:00+0200
Sparta vs. Ostrava
Sparta vs. Ostrava
Sparta
Ostrava

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..