Opava - Olomouc 1:2 Marný boj. Oslabení Slezané na bod nedosáhli

83. Chytil 1:2
Záznam online reportáže »

15. května 2021 16:57
(Aktualizováno: 15. května 2021 17:10)

Fotbalisté Olomouce zvítězili ve 32. kole první ligy v dlouhé přesilovce v Opavě 2:1. Sigmu poslal do vedení v 29. minutě Pavel Zifčák a za sedm minut byl vyloučen domácí Matěj Hrabina. Slezané i v deseti srovnali po gólu střídajícího Lukáše Holíka z 71. minuty, ale sedm minut před koncem rozhodl další střídající hráč Mojmír Chytil. Opavští, jimž patří poslední místo v tabulce, už v minulém týdnu sestoupili. Hanáci vyhráli po pěti kolech.

Jaroslav Ožana, ČTK

Opavští trenéři poslali do branky odchovance Lasáka, který absolvoval premiéru v nejvyšší soutěži. V permanenci byl až v 29. minutě, kdy vychytal Zahradníčka, jenže balon vyrazil jen k Zifčákovi, jenž otevřel skóre.

Další komplikace pro Slezany přišla krátce poté. Hrabina před vápnem stáhl unikajícího Radka Látala a od rozhodčího Klímy viděl červenou kartu. Vzápětí musel Lasák zlikvidovat nebezpečnou střelu Zahradníčka. V závěru první půle zahrozil ještě hostující Breite, jenže z dobré pozice vypálil vysoko nad.

Po změně stran chyboval v rozehrávce domácí Hnaníček, Breite ale v 54. minutě zakončil těsně vedle levé tyče. Střídající Chytil pak zpětnou přihrávkou pod sebe našel Daňka, ten si navedl střelu na levačku, ale Lasák jeho ránu vytěsnil na roh.

Jablonec prohrou potěšil Spartu, Slovácko už může jásat

Domácí ovšem i v deseti hrozili a dočkali se nečekaného vyrovnání. Střídající Holík byl na hřišti sotva dvě minuty, když se prosadil sám před brankářem Macíkem poté, co se k němu po pokusu od Juřeny příhodně odrazil míč.

Výhru ovšem nakonec vybojovali Hanáci. Daněk v 83. minutě obešel Kulhánka, našel číhajícího Chytila a ten pohotově zblízka umístil balon za Lasáka. Sestupující Opava nevyhrála v lize podeváté za sebou.

32. kolo první fotbalové ligy:
SFC Opava - Sigma Olomouc 1:2 (0:1)
Branky: 71. Holík - 29. Zifčák, 83. Chytil. Rozhodčí: Klíma - Caletka, Antoníček - Dorušák (video). ŽK: Helešic - Radek Látal, Assoubre, Fiala. ČK: 36. Hrabina (Opava). Diváci: 393 (omezený počet).
Opava: Lasák - Březina (69. Rychlý), Hnaníček, Kulhánek, Hrabina - Večerka - Mondek (69. Kramář), Nešický (58. Darmovzal), Hellebrand (69. Holík), Helešic - Dedič (58. Juřena). Trenér: Skácel.
Olomouc: Macík - Radek Látal, Beneš, Štěrba, Vepřek (17. Sladký, 79. Assoubre) - Breite, Slaměna (61. Chytil) - Zahradníček (79. Fiala), Daněk, González - Zifčák (61. Hála). Trenér: Radoslav Látal.

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.