Jelínek si možnosti pokračovat ve Zlíně považuje. Ještě chceme k Poznarovi dalšího útočníka, tvrdí

21. června 2021 16:24 - Zlín

Na prvním tréninku v rámci letní přípravy na nový ročník nejvyšší fotbalové soutěže už postrádal stopera Buchtu a gruzínského záložníka Čanturišviliho, jimž vypršela smlouva, a ze Zlína odešli po skončení hostování také středopolaři Janošek a Potočný. Trenér ševců Jan Jelínek naopak uvítal čerstvé posily Filla a Hrubého z Baníku.

 

FC Fastav Zlín

Na jaké posty s nimi počítáte?

Hrubý je typicky středový hráč. I když je v těžkém prostoru a třeba obsazený, nesmíme se bát mu přihrát, a on by si s tím měl poradit. Fillo je jezdec. Krajní hráč, který nedá nikomu nic zadarmo. Absolutní profík.

Budete žádat ještě i další posily?

I současný kádr má kvalitu, ale o nějakém doplnění se ještě budeme bavit. Není žádné tajemství, že sháníme hlavně útočníka k Tomášovi Poznarovi. Víme, že potřebujeme dávat víc gólů.

Zleva Tomáš Poznar ze Zlína a Ondřej Karafiát z Liberce.

Dalibor Glück, ČTK

 

Hledáte náhradu za Petra Buchtu, který v posledních sezonách řídil vaši defenzívu?

Ne. Po stoperovi se neohlížíme. Jsme přesvědčeni, že na tomto postu nás bota netlačí. Do středu obrany máme pět adeptů.

Zleva Antonín Fantiš ze Zlína a Jan Mikula z Liberce.

Dalibor Glück, ČTK

Vrátí se do Zlína Conde, který musel na jaře z Česka odcestovat kvůli prošlému pracovnímu povolení?

Věřím, že nás ještě před startem ligové soutěže doplní. Počítám s ním. Mám informace, že to vypadá nadějně.

Hodláte mužstvu ordinovat aktivní útočnou hru?

Podle soupeře. Moderní fotbal je hrozně variabilní. Chci, abychom dokázali reagovat na různé situace, které během utkání nastanou. Mým cílem je, aby se náš fotbal fanouškům líbil.

Fotbalisté Zlína se radují z branky

Vlastimil Vacek, Právo

Kvůli tomu, že nevlastníte nejvyšší trenérskou licenci, vás v realizačním týmu zaštiťuje Marek Kalivoda. Jak budete mít rozděleny kompetence?

S Markem spolupracujeme už dlouho. Víme, co od sebe máme čekat. Pomůže mi s tréninky. Taky výborně čte soupeře, umí utkání důkladně rozebrat. Svým klidem eliminuje moji občasnou emotivnost. Jsem přesvědčený, že nám to bude společně fungovat. Hlavní zodpovědnost za výsledky, sestavu i tréninkový proces však ponesu já.

Budete si chtít profi licenci brzy dodělat?

Rozhodně. Jsem v 39 letech po ostravském Smetanovi druhým nejmladším koučem v lize. Měl jsem dosud i kvůli koronaviru pouze jednu možnost přihlásit se ke studiu. Bohužel zatím neúspěšně, neprošel jsem závěrečným sítem. Budu bojovat dál. Chci mít profi licenci co nejdřív.

Roman Potočný ze Zlína, Lukáš Provod ze Slavie Praha a Lukáš Vraštil ze Zlína

Vlastimil Vacek, Právo

Co říkáte na los úvodních kol nového ročníku první fotbalové ligy? Nejdřív hostíte Slavii, pak cestujete do Ostravy...

Soupeře si nevybereme. Když chceme být úspěšní, musíme porazit každého. Aspoň nás hned začátek nové sezony důkladně prověří.

Původně jste měl v závěrečných třech kolech uplynulého ligového ročníku jen zaskočit za odvolaného kouče Páníka. Těší vás, že vám vedení Fastavu dalo důvěru i dál?

Jasně. Nabídky jsem si moc vážil, a přijal jsem ji. Angažmá u ligového celku beru jako odměnu za odvedenou práci u mládeže, kde jsem do té doby převážně působil.

čfo, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga 2021/22

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..