Živě

Čekání na Gebre Selassieho. Po sestupu potřeboval oddech, netlačíme na pilu, vysvětlil liberecký trenér

21. června 2021 17:09 - Liberec

Ještě bez napjatě očekávané posily Theodora Gebre Selassiho se začali fotbalisté Liberce připravovat na novou sezonu. Bývalý reprezentant po devíti letech skončil v Brémách a vrací se do české ligy. Jedná s Libercem, s nímž před devíti lety slavil mistrovský titul, nicméně kontrakt ještě 34letý hráč se Slovanem nepodepsal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Trénovat s námi ještě nezačal, ale to jsme dopředu věděli. Je s námi i s vedením klubu v neustálém kontaktu. Potřeboval si vzít oddechový čas. Byla pro něj rána, když v posledním kole sestoupil z bundesligy s klubem, za který hrál devět let a kde se stal legendou. Tohle otřese s každým hráčem. Byli bychom rádi, kdyby se k nám už připojil, ale netlačíme na pilu a uvidíme, co přinesou další dny," řekl na startu přípravy liberecký kouč Pavel Hoftych.

Podle informací Sport.cz by ke konečné dohodě mohl dojít již v tomto týdnu. Na jaký post se zkušeným hráčem pod Ještědem počítají?

Fanoušci Werderu, je pro mě extrémně těžké najít slova, omlouval se Gebre Selassie

„Bavili jsme se o tom spolu, ale debatu rozvineme, až přijde. Uvidíme, jak bude vypadat v tréninku, jak se sám bude cítit a kde budeme cítit my, že může nejvíce pomoci. Může hrát pravého beka, halfbeka a použitelný je i na stoperu. Jde o hráče s výbornou historií, o charakterního kluka, který se do Liberce chce vrátit. Vnímáme ho jako velký přínos pro klub i do budoucna a budeme chtít jeho potenciál vymáčknout co nejvíce," dodal Hoftych.

Trenér Slovanu Liberec Pavel Hoftych.

Vlastimil Vacek, Právo

Pod Ještědem dál počítají i se službami Jana Matouška, který v uplynulé sezoně U Nisy hostoval ze Slavie. „Máme zájem s Matym spolupracovat dál, zároveň i hráč projevil zájem v Liberci pokračovat, což je vždy pozitivní. Věřím, že se všechny strany dohodnou," pověděl Hoftych.

Modrobílí zároveň jednají o odchodu slovenského reprezentanta Martina Koscelníka, otazník visí i nad odchodem Kamsa Mary i gólmana Filipa Nguyena. „O Koscelníka registrujeme velký zájem, uvidíme, jak se situace bude vyvíjet. U Martina je odchod nejpravděpodobnější. A u Kamsa Mary uvidíme, každý půl rok má touhu posunout se dál," dodal Hoftych. Liberec již opustil Jakub Pešek, Jhon Mosquera, Jakub Jugas, Michal Sadílek a Ondřej Karafiát. K modrobílým se již naopak připojil Filip Havelka a Ondřej Novotný na hostování ze Sparty a Justen Kranthove.

hp, Sport.cz, Právo

  1:3 Teplice - Slavia 1:3 dohráno
20210730T19:00:00+0200
Teplice vs. Slavia
Teplice vs. Slavia
Teplice
Slavia
  Karviná - Hradec zítra 16:00
20210731T16:00:00+0200
Karviná vs. Hradec
Karviná vs. Hradec
Karviná
Hradec
  Ml. Boleslav - Jablonec zítra 16:00
20210731T16:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec
  Olomouc - Pardubice zítra 16:00
20210731T16:00:00+0200
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc
Pardubice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..