Živě

Soudil se s Berbrem, teď podpoří Příhodu v komisi rozhodčích

1. července 2021 19:49 - Praha

Nová doba. Odolal neúspěšným soudním atakům Romana Berbra, někdejšího vlivného místopředsedy FAČR. A teď se Antonín Kordula stal členem nově jmenované Komise rozhodčích Fotbalové asociace ČR (FAČR). Vedle jejího předsedy Radka Příhody a již dříve avizovaného zástupce Ligové fotbalové asociace Tomáše Bárty v ní budou ještě Libor Kovařík a Václav Hartman.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Fotbal se hodlá odstřihnout od nedávné éry nechvalně proslulého Náčelníka. Jeden z nových Příhodových mužů si s ním užil...

Nejvyšší soud loni v srpnu odmítl dovolání Romana Berbra a bývalé šéfky komise rozhodčích Dagmar Damkové. Požadovali omluvu od bývalého rozhodčího Antonína Korduly za výroky v médiích.

Kordula si v roce 2015 troufl naznačit v některých médiích, že rozhodčí ve skutečnosti neřídila Damková, ale ovládal je a ovlivňoval její partner Berbr, který k tomu neměl kompetence. Přidali se i další kritici, také na ně Berbr s Damkovou podali žaloby.

Pavel Nečas se rozohnil nad kauzou Berbr

O2 TV Sport

Paradoxem je, že Berbr je teď jednou z 20 trestně stíhaných osob v kauze údajné korupce a ovlivňování výsledků druhé a třetí ligy.

Aféra se dotýká především sudích. Krátce po vypuknutí kauzy výkonný výbor rozpustil tehdejší komisi rozhodčích v čele s jejím šéfem Jozefem Chovancem a sudím dočasně šéfoval Portugalec Vítor Manuel Mel Pereira.

Analýzu Krejčí předložil, po ní u Lvíčat skončil. Nástupce se hledá

Po zvolení nového vedení FAČR v čele s Petrem Fouskem se stal šéfem sudích respektovaný bývalý ligový rozhodčí Radek Příhoda.

Budou zveřejňovat tresty

„Chceme zvýšit důvěru v sudí, v jejich výkon. Budeme hledět také na charakter. Cítím, že fotbalu můžeme pomoci, komise má obrovskou odbornost. Důvěra veřejnosti mě samozřejmě těší, ale na druhou stranu je to obrovský závazek," avizuje Příhoda po jednání výkonného výboru.

„Sejdeme se co nejdříve, do čtyř dnů, a vytvoříme listinu rozhodčích. První, kdo ji dostane na vědomí, bude výkonný výbor. Ke změnám dojde, ale nemůžeme je udělat v takovém rozsahu, který jsme si přáli." dodává.

Novým předsedou FAČR se stal Petr Fousek, Karel Poborský musel skousnout porážku

Sport.cz

Těžko lze brát z nižších soutěží, jež se kvůli pandemii již druhou sezonu nedohrály...

„Každé pondělí budeme transparentně popisovat omyly rozhodčích. A budeme zveřejňovat tresty," slibuje Příhoda.

Má představu, aby členové komise pobírali za svou práci mzdu. Předseda asociace ho podporuje.

„Jsme filozoficky ve shodě. V cizině to je běžný standard. Já říkám, že komise i její sekretariát musí být takový nedobytný Vatikán. Nezužujme to však jenom na výplatu. Především jde o profesionální výkon. Chceme dát komisi maximální podporu," zdůrazňuje Petr Fousek.

dos, Sport.cz

  1:3 Teplice - Slavia 1:3 dohráno
20210730T19:00:00+0200
Teplice vs. Slavia
Teplice vs. Slavia
Teplice
Slavia
  Karviná - Hradec zítra 16:00
20210731T16:00:00+0200
Karviná vs. Hradec
Karviná vs. Hradec
Karviná
Hradec
  Ml. Boleslav - Jablonec zítra 16:00
20210731T16:00:00+0200
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav vs. Jablonec
Ml. Boleslav
Jablonec
  Olomouc - Pardubice zítra 16:00
20210731T16:00:00+0200
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc vs. Pardubice
Olomouc
Pardubice

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..