Živě

Přáním trenéra Webera je zahrát si s Karvinou prostřední skupinu

22. července 2021 14:41 - Karviná

Přestože Karviná patřila v minulé sezoně k týmům, kde se měnili trenéři, prožil slezský klub relativně klidný prvoligový ročník. A na něj by tým vedený trenérem Jozefem Weberem velmi rád navázal.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Chtěli bychom se pohybovat na podobných pozicích jako minule. Mým tajným přáním je si zahrát tu prostřední skupinu. Zkusil jsem si to s Bolkou (Mladou Boleslaví) a je to určitě příjemnější než se obávat sestupu," uvedl Weber dva dny před úvodním kolem, v němž Karvinští nastoupí v Ďolíčku proti Pardubicím.

Minulou sezonu Fortuna ligy ukončila Karviná s rekordním ziskem devětatřiceti bodů na 12. příčce, což je druhé nejlepší umístění po postupu mezi elitu před pěti lety, kdy skončili desátí. I proto se kádr měnil jen velmi málo. Z hráčů, kteří pravidelně nastupovali, odešli jen Christián Herc, Vojtěch Smrž, Róbert Mazáň a Tomáš Ostrák.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený MFK Karviná (@mfkkarvina)

Poslední tři ale ke konci sezony z různých důvodů do utkání zasahovali jen sporadicky. „Nechtěli jsme dělat zásadní změny. Z klíčových hráčů tak odešel jen Herc, kterého jsme neměli pod kontrolou, protože u nás jen hostoval. Do středu pole přišel Aleš Nešický z Liberce a věřím, že buď on, Qose či Tavares při změně rozestavení si s pozicí desítky poradí," uvedl Weber.

Karviná získala obránce Buchtu

Nejvýraznějšího posílení se dočkala karvinská obrana, kterou vyztužil Antonín Křapka z Mladé Boleslavi a Petr Buchta ze Zlína. „Dostali jsme přes čtyřicet gólů. To je strašně moc. Pokud chceme být úspěšní, tak jich musíme dostat výrazně méně. Oba mají v lize už něco odehráno a měli by naši obranu zpevnit," vysvětloval Weber.

Jen drobné změny v kádru si pochvaloval i kapitán Karviné Michal Papadopulos. „To je pro mě velmi důležité. Měli jsme slušnou sezonu a pokud chceme jít výše, tak je potřebná sehranost. Víme, co trenér od nás vyžaduje a musíme si dávat vyšší cíle. Minule jsme byli dvanáctí, takže já budu spokojený i s jedenáctou příčkou," uvedl zkušený 36letý útočník.

Papadopulos odolal vábení Baníku

Střelce osmi ligových branek v minulé sezoně vábil Baník Ostrava, Papadopulos ale slíbil zůstat v Karviné nejméně další rok. „Týden jsem byl nervózní, když se do toho Baník vložil a byl bych hodně zklamaný, kdyby odešel. Baník byl těžký soupeř a jsem rád, že Michal zůstal," svěřil se trenér Weber.

Karviná sezonu zahájí v sobotu (od 16 hodin) v Ďolíčku proti Pardubicím. Nejlepší střelec přípravy, třígólový Kacper Zych se do základní sestavy ale zřejmě nedostane. „O sestavě mám jasno. Jsem rád, že Kacper góly dává a vytváří tlak na své konkurenty v útoku. Dal nejvíce branek, ale je důležité se podívat, kdo dal poslední," naznačil Weber s úsměvem kdo se postaví na hrot v sobotu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený MFK Karviná (@mfkkarvina)

Klub chce stále posilovat

Start ligy neznamená konec přestupů. Karviná by například ráda získala Jana Hladíka z Brna. „Máme o něj zájem, nicméně po mém rozhovoru s majitelem Brna to vypadá jako nereálné. I přesto bychom ještě bychom jednoho až dva hráče chtěli angažovat. Ale pracujeme s tím, jaké jsou naše možnosti," uvedl sportovní manažer MFK Karviná Lubomír Vlk.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..