Plzeň - Sparta 3:2 Vrbovi návrat zhořkl, Viktoria ve šlágru dominovala a znovu vede ligu

11. září 2021 21:00 - Plzeň

Favorita zaskočili a svého bývalého trenéra na jeho lavičce rozesmutněli. Fotbalisté Plzně ve šlágru 7. kola Fortuna ligy porazili pražskou Spartu 3:2 a posunuli se před ni na první příčku tabulky. Zatímco Pavlu Vrbovi tak návrat na stadion, kde sklízel velké úspěchy, náležitě zhořkl, domácí prodloužili impozantní sérii. Viktoria od srpna 2011 doma v lize se Spartou již dvanáctkrát po sobě neprohrála, teď jí navíc připravila první porážku v ligové sezoně.

Vlastimil Vacek, Právo

Letenským se o něco zmenšila marodka. Štetina už se postavil do základní sestavy, nově angažovaný Haraslín usedl na lavičku. Plzeň nasadila hodně ofenzivní jedenáctku včetně uzdraveného Kopice.

Viktoria byla na velkého soupeře nachystaná a mohla udeřit jako první. Sýkora z křídla ideálně odcentroval, Beauguel se do rány pěkně položil a Nita měl velké štěstí, že ho na brankové čáře zastoupil Panák. Sparta odpověděla podobnou akcí, Hložek tísněný Hejdou ovšem neměl klid na zakončení.

Sparta padla ve šlágru! Liberec pod Kozlem ztratil vedení

Plzeň byla ovšem živější a nebezpečnější, v 18. minutě se ujala vedení. Akci založil Hejda, míč do vápna dostal Mosquera, tam se přes Štetinu prosadil Beauguel a krásnou střelou přes hlavu otevřel skóre. Gól domácí navnadil, v následujících minutách soupeře jasně přehrávali. Kopic velkou šanci nevyužil, druhý gól přesto zákonitě následoval. Beauguel s Buchou vyslali do sóla Mosqueru, který jejich dílo brilantně dokončil.

Bílkův tým byl jasně lepší, pak si ovšem zkomplikoval život lacinou chybou. Hložek u rohového praporku obehrál Kašu, Hanckovu střelu ještě Staněk vyrazil, jenže Karlsson pak po Hložkově asistenci dostal v šestnáctce hodně času ke snížení.

Sudí Berka na začátku druhého poločasu přerušil hru kvůli projevům rasismu ze sparťanského kotle na Beauguelovu adresu. Plzeňští se pomstili fotbalově. Sýkora tělem odstavil Panáka a celou akci zakončil parádní gólovou střelou.

Plzeňský Jean-David Beauguel oslavuje gól vstřelený Spartě.

Snížit mohl zdálky Hložek, gólman Staněk proti němu ovšem vytáhl efektní zákrok jakoby hokejovou lapačkou. Sparta nasadila do bitvy i novice Haraslína, dál však ztrácela dva góly.

Další snížení přišlo až tři minuty před koncem, dorážkou zblízka se o ně postaral střídající Drchal. Gól dal těsně poté, co na druhé straně zahodil velkou šanci Chorý. Plzeň však stejně Spartu tradičně porazila...

Fotbalová liga - 7. kolo:
Viktoria Plzeň - Sparta Praha 3:2 (2:1)
Branky: 18. Beauguel, 32. Mosquera, 56. Sýkora - 40. Karlsson, 87. Drchal. Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Kříž - Orel (video). ŽK: Mosquera, Janošek, Řezník, Hybš - Pavelka. Diváci: 10 584.
Plzeň: Staněk - Řezník, Kaša, Hejda, Havel - Bucha, Janošek (90.+3 Pernica) - Kopic (73. Šulc), Sýkora (72. Čermák), Mosquera (83. Hybš) - Beauguel (83. Chorý). Trenér: Bílek.
Sparta: Nita - Wiesner, Štetina, Panák (61. Karabec), Hancko - Karlsson (61. Haraslín), Pavelka, Souček, Sáček (77. Drchal), Pešek (85. Polidar) - Hložek. Trenér: Vrba.

.

dos, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.