Vlažný potlesk, potom ovace. Plzeň přivítala svého Vrbu, pak mu naložila tři góly!

11. září 2021 21:27 - Plzeň

Když se v únoru upsal trenér Pavel Vrba Spartě, fanoušci Plzně hrozili, že podříznou vrbu, kterou před Doosan Arénou před lety zasadil. S o to větším očekávání byl sobotní návrat kouče do Plzně, kterou dovedl ke třem titulům a třem účastem v Lize mistrů, sledovaný. Samotný Vrba měl před ligovým šlágrem obavy. Byly však zbytečné. Návrat to však byl pro kouče krutý, s letenským týmem padl 2:3.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jak jsem vstoupil na stadion, měl jsem stejně příjemné pocity, jako když jsem v Plzni trénoval. Jenže jsem přijel jako soupeř, navíc v roli kouče rivala Sparty. Jsem zvědavý, jak mě fanoušci přijmou," říkal Vrba v předzápasovém rozhovoru pro televizní stanici O2TV Sport. Realita? Přivítání bylo takové, jaké si jistě přál. Pozitivní.

Když hlasatel na stadionu oznamoval základní sestavy včetně trenérů obou týmů, ve chvíli, kdy letělo éterem Vrbovo jméno, zazněl z ochozů potlesk. Nikterak hlasitý, spíš vlažný. Příznivci Viktorie nezapomněli, co zkušený kouč pro jejich klub udělal.

Trenér Sparty Pavel Vrba během utkání v Plzni.

Vlastimil Vacek, Právo

V 18. minutě, kdy Beauguel vstřelil gól, se jejich emoce pochopitelně rozešly. Zatímco Doosan Aréna slavila, namíchnutý Vrba stál s rukama v kapse opřený o hostující lavičku. Následující minuty několikrát skryl hlavu v dlaních. Nevěřil, co sparťané na hřišti předvádějí.

Sparta padla ve šlágru! Liberec pod Kozlem ztratil vedení

Jeho bývalý tým Pražany drtil, v krátkém časovém úseku zahodil tři tutovky. Vrba vystartoval dvakrát k postranní čáře, na hráče divoce gestikuloval. Po druhé brance Mosquery pak seděl sklesle na lavičce...

Při snížení Karlssona lehce ožil, dostal zase „zdravou" barvu. Po přestávce, kdy byl zápas krátce přerušený, pravděpodobně kvůli rasistickým pokřikům, Doosan Aréna přichystala Vrbovi ovace. Tribuny skandovaly jeho jméno. Vzápětí ale Vrba upadl zpátky do deprese, Sparta totiž po brance Sýkory nabrala opět dvougólové manko.

Po velkých triumfech, mezi které patřily i ty v bitvách se Spartou, vystřihl kouč před kotlem Viktorie pověstný kotoul vzad. V sobotu po závěrečném hvizdu rozhodčího k jeho uším pronikaly rozjuchané chorály fanoušků, pro které i přes angažmá ve Spartě zůstal hrdinou...

S fanoušky neměl problém

Po zápase šel poděkovat plzeňskému kotli, který ho vyvolával. „Prožil jsem v Plzni určité období, neměl jsem s fanoušky nikdy problém. Dělal jsem pro ni maximum a dařilo se nám. Stejně tak budu vždy dělat maximum pro každý klub, v němž budu právě pracovat, a snažit se o maximální úspěch," líčí Vrba.

Z tribuny se zdálo, že se během utkání pohádal se svým někdejším spolupracovníkem Adolfem Šádkem.

„Kdepak, s Ádou jsem se do žádného konfliktu nedostal. Vysvětlovali jsme si jen, co se píská, šlo o fotbal. Nedohadovali jsme se, bavili se, co se píská a nepíská ve světě, trend je z mého pohledu zvláštní," vysvětluje Vrba rázně.

„Atmosféra byla každopádně na české poměry úžasná. Konečně mohli přijít fanoušci," dodává.

neu, Sport.cz, Právo

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..