Byl to pro nás vykřičník, říká Komňacký po pětigólové lekci od Příbrami

25. listopadu 2013 08:40 - Příbram

Hrubě nespokojený byl trenér Jihlavy František Komňacký po pětigólové porážce od Příbrami. "Ve všech směrech jsme za Příbramí zaostávali," přiznával zkušený kouč. Příbram poprvé za svého působení v nejvyšší soutěži dala soupeři pět gólů. Nad hráči visel Damoklův meč vyřazení z kádru, pokud nezmění svůj přístup. V sobotu s Jihlavou odčinili šestigólový debakl od Jablonce a kouč Petr Čuhel se po dlouhé době usmíval.

 

Pavel Němeček, ČTK

„Ta dvě utkání se nedají srovnat. Především mě těší, že jsme udrželi koncentraci po celý zápas a přístup hráčů byl na úrovni. Náš výkon byl opravdu slušný a vedle tří velice důležitých bodů mne těší i udržená nula. Takhle si to představuji,“ říkal spokojeně Petr Čuhel.

Vzápětí ale zvedl varovný prst... „Rozhodně ale není všechno v úplném pořádku a zapomenuto. Pořád je na čem pracovat. Až čas ukáže, jestli si hráči opravdu vzali to, co jsme si řekli, k srdci a nebyl to ojedinělý výkon, především, co se týká jejich přístupu k zápasu.“

Blamáž a ostuda

Na opačném pólu byl kouč Jihlavy František Komňacký. Jihlava zažila nejvyšší debakl ve své prvoligové historii. „Byla to z naší strany hrozná blamáž a ostuda. Nevzpomínám si, že bych s nějakým mužstvem takhle prohrál. Ve všech směrech jsme za Příbramí zaostávali. Naše situace se výrazně zhoršila a musíme tento zápas brát jako vykřičník,“ zdůraznil šokovaný František Komňacký.

A hned dodal: „Takhle prostě fotbal hrát nesmíme a nemůžeme. Pokud chce hrát Jihlava v lize důstojnou roli, musí se takových výkonů a výsledků vyvarovat. S hráči to musíme velmi důkladně probrat.“

Pro hráče může mít sobotní debakl i finanční dopad, protože i podle klubového vedení jsou výkony některých hráčů více než neuspokojivé a mužstvo má rozhodně na víc.

kft, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..