Teplice - Hradec 1:3Hradec Králové se s ligou rozloučil výhrou v Teplicích

29. Petrus 1 : 1
53. Mareš (penalta) 1 : 2
65. Vaněček 1 : 3

Teplice

Fotbalisté Hradce Králové se rozloučili s první ligou výhrou v Teplicích 3:1 a obsadili předposlední místo tabulky před Českými Budějovicemi. V úvodu duelu 30. kola přitom hosté prohrávali po gólu Takácse, do poločasu ale vyrovnal Petrus, po něm z otočil skóre z penalty Mareš a pojistku přidal Vaněček. Teplice dohrávaly poslední zápas pod trenérem Petrem Radou v naprostém útlumu.

Na začátku byli přitom aktivnější Tepličtí. Ve 14. minutě se uvolnil na levé straně Hora, prostrčil před branku na Mozola, a i když jeho technickou střelu ještě vytáhl brankář Koubek na roh, po něm se už Teplice radovaly. Na zadní tyči měl dost místa k přesné hlavičce Takács, pro kterého to byl v osmnácti letech vůbec první ligový gól.

Pak ale začal mít navrch Hradec, který využíval poněkud ležérní přístup teplických záložníků k defenzivě. Ve 27. minutě ještě Holešovu ránu zpoza vápna zkrotil brankář Grigar, za dvě minuty už ale musel pro míč do sítě. Petrus se vyhnul souboji s teplickými stopery, na hranici šestnáctky si zasekl a pak vystřelil přesně k tyči.

Domácí ještě soupeře nakrátko zatlačili na začátku druhého poločasu, ale Hradec hrál velmi kompaktně a nepřipouštěl si problémy. V 53. minutě se navíc dočkal druhé gólové odměny. Štípek vlétl z levé strany před branku a přes stojícího Hoška spadl na zem. Rozhodčí to vyhodnotil jako penaltu, kterou vzápětí proměnil Mareš, i když směr jeho střely Grigar vystihl.

Domácí dohrávali ve viditelné křeči, kterou Hradec nakonec potrestal ještě jednou. Po rychlém brejku po pravé straně doputoval míč až na malé vápno, odkud ho uklidil do sítě osamocený Vaněček.

FK Teplice - FC Hradec Králové 1:3 (1:1)
Branky: 15. Takács - 29. Petrus, 53. P. Mareš z pen., 65. Vaněček. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Vlasjuk. ŽK: Mozol, Jablonský, Krob - Plašil. Diváci: 1270.
Teplice: Grigar - Matula, Hošek, Jablonský, Krob - Takács, Vachoušek (69. Balász)- Hora, Mozol, Potočný (46. Chukwuma)- Kapolongo (77. Vůch). Trenér: P. Rada.
Hradec Králové: T. Koubek - Holeš, Rolko, Plašil, P. Mareš - Štípek (89. Kraják), Vobejda, Schwarz, Čermák (58. Halilovič), Petrus (79. Malinský) - Vaněček. Trenér: Barborík.