Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Věřím, že mužstvo bude šlapat, říká nový teplický trenér Šmejkal

14. června 2016 15:27 - Teplice

Svoje premiérové angažmá v roli hlavního kouče v první fotbalové lize má před sebou Daniel Šmejkal. V úterý už vedl úvodní trénink FK Teplice, na jehož lavičce po uplynulé nepovedené sezóně nahradil odvolaného Davida Vavrušku. „Věřím, že mužstvo bude šlapat,“ říká Šmejkal v rozhovoru pro Sport.cz směrem k nejbližší budoucnosti.

 

Libor Zavoral, ČTK

Co předcházelo vašemu příchodu do Teplic?

Až skoro do konce května jsem trénoval Sokolov, hráli jsme ještě svoji druholigovou soutěž. Teprve pak jsem byl oslovený teplickým klubem. A nabídku jsem přijal. Těším se na novou sezónu a věřím, že se nám bude dařit.

Můžete porovnat obě soutěže?

V Sokolově jsem poznal, že druhá liga není úplně špatná. I v ní jsou tlaky ze strany vedení klubů. První liga je samozřejmě víc na očích a pod drobnohledem médií, veřejnosti. Nechci ale předbíhat v úvahách, jak se s tím sám jako trenér a celkově jako tým popereme.

Jste před svým debutem v nové pozici u prvoligového týmu nervózní?

Doufám, že ne. S trénováním jsem začínal u mládeže, téhle práci se věnuji už šestnáct let. Vyzkoušel jsem si i asistentskou roli v první lize a poslední dvě sezóny jsem působil ve druhé lize. Proto přechod ze Sokolova do Teplic beru jako posun v kariéře. Myslím, že to byl přirozený vývoj.

Koho má Šmejkal k dispozici
Kouč, který nahradil Davida Vavrušku, se na počátku přípravy musel obejít bez Zuraba Ciskaridzeho, Davora Kukece, Nivalda a Chukwudiho Chukwumy, kteří se k týmu připojí později.
Kádr naopak doplnila trojice hráčů z juniorky Marek Strada, Michal Bílek a Daniel Richter, z hostování se vrátili Otto Urma a Patrik Dressler. Do konce června se bude týmem také připravovat Ivo Táborský, kterému skončila smlouva a hledá si nové angažmá.
Teplice, jež v minulé sezóně skončily na dvanáctém místě tři body nad sestupovým pásmem, zahájí přípravu soustředěním v Modré. Následuje turnaj v Benátkách nad Jizerou, zápasy s Varnsdorfem, Duklou a Bohemians 1905. Pak tým zamíří na soustředění v Břízkách a po utkání s Chotěbuzí nastoupí v generálce na ligu proti Sokolovu.

Vedení teplického klubu prý od vás očekává, že také stmelíte kabinu. Jak se k tomu stavíte?

Tak to nevím, jestli tam možná byly problémy. Hlavně věřím tomu, že kluci mají rádi fotbal a už v něm něco zažili. Nejsem zastáncem velkých vyjádření. Především si přeji, aby nás všechny fotbal bavil a potěšili jsme i fanoušky.

Po víkendovém odvolání teplického sportovního ředitele Jana Skýpaly byste měl převzít i část manažerských pravomocí. Není to příliš velké sousto?

Hned po prvním tréninku jsem měl jednání s ředitelem klubu Petrem Hynkem, kde jsme řešili už konkrétní věci spojené se sportovním úsekem. Máme určité záměry v hlavě, i co se týče posil.

Co váš trenérský rukopis a jaké máte představy o herním projevu?

Věřím ve svůj styl, který by měl být zajímavý. Do Teplic přišla v zimě a vlastně i za celý minulý ročník spousta nových hráčů. Mužstvo si musí ještě více sednout a vykrystalizovat. Chceme se rozvíjet a mít výsledky k tomu kromě herní kvality potřebujeme i štěstí. Rádi bychom praktikovali komplexní fotbal s vyváženou obrannou i útočnou fází.

Přivedl jste si i nového asistenta a kondičního trenéra.

Jsem moc rád, že je tady se mnou asistent Radim Nečas. Přímo na hřišti jsme se v jednom týmu nepotkali, ale jsme stejná hráčská a teď i trenérská generace. Společně jsme studovali profilicenci a rozumíme si i po lidské stránce. Kompetence si rozdělíme i s dalšími kolegy. Nový kondiční trenér Teplic Antonín Čepek pracoval u mládeže ve Slavii, odkud se známe. Pak byl i v pražské Dukle.

S čím tedy jdou Teplice do letní přípravy?

Jak jsem naznačil, chci si podrobně zmapovat kádr. Máme na to relativně dostatek času, šest a půl týdne.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

ČT sport 0:3 Brno - Liberec 0:3 dohráno
20210122T18:00:00+0100
Brno vs. Liberec
Brno vs. Liberec
Brno
Liberec
  Olomouc - Opava dnes 14:00
20210123T14:00:00+0100
Olomouc vs. Opava
Olomouc vs. Opava
Olomouc
Opava
  Bohemians 1905 - Slovácko dnes 16:00
20210123T16:00:00+0100
Bohemians 1905 vs. Slovácko
Bohemians 1905 vs. Slovácko
Bohemians 1905
Slovácko
  Zlín - Ostrava dnes 16:00
20210123T16:00:00+0100
Zlín vs. Ostrava
Zlín vs. Ostrava
Zlín
Ostrava
  Karviná - Slavia dnes 18:30
20210123T18:30:00+0100
Karviná vs. Slavia
Karviná vs. Slavia
Karviná
Slavia

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..