Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Červenka zářil v Chomutově. Nikoliv hokejista, ale fotbalový útočník Teplic

24. července 2016 08:14 - Chomutov

Hokejový útočník Roman Červenka se stal v minulé sezóně v dresu Pirátů Chomutov nejlepším hráčem extraligy. Po mistrovství světa ale český reprezentant odešel ze severu Čech do švýcarského Fribourgu. V pátek 22. července zazářil v Chomutově jiný Červenka. Konkrétně hokejistův mladší bratr a nadějný fotbalový útočník Marek Červenka, který je posilou prvoligového celku Teplic a v jejich barvách vstřelil v přípravném zápase na chomutovském stadiónu i ukázkový gól do sítě Sokolova.

 

Sport.cz

Vzpomněl jste si na to, že váš bratr Roman byl hvězdou chomutovského hokeje?

Pochopitelně. Když jsem měl v loňské sezóně čas, tak jsem za ním jezdil fandit i na zápasy do Chomutova. Přiznám se, že první otázka, kamkoliv přijdu, je na bráchu. Je to zvláštní. Někdy je to příjemné, jindy nikoliv. Celkově si myslím, že občas je toho až moc.

Schválil vám Roman fotbalový přestup do Teplic?

Jistě. Jsme rodina a radí mi, co mám dělat. Jsme spolu v kontaktu. Zatím nemohu na Teplice říci špatné slovo. Jsem tady rád. Uvidíme, jak se bude dařit. Jsem útočníkem a naším úkolem je dávat góly. Není to jednoduchá úloha. Ale jsme v kádru tři útočníci.

Jak jste spokojen s přípravou?

Přišel jsem nejprve na zkoušku, a když jsem dlouho dostával šanci, tak jsem věřil, že zůstanu. Pocitově to je docela dobré. Ale měl bych dávat víc gólů. Jeden zápas mi nevyšel.

První ligu jste si naposledy zahrál v minulé sezóně v Baníku Ostrava.

Bylo nás tam na hostování víc - ještě Robert Hrubý a Martin Dostál taky ze Slavie jaká já, Lukáš Vraštil z Mladé Boleslavi. Dělali jsme všechno pro záchranu, ale bohužel Baník sestoupil. Sezónu jsme spíš už jen dohrávali...

eš, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..