Tresty hned pro pět rozhodčích. Největší slízl Nenadál, stop má i Královec

Nová Komise rozhodčích FAČR drží přísný metr. Na svém úterním zasedání zastavila delegaci hned pěti sudím za chyby v sedmém ligovém kole. Nejvyšší trest na 3 zápasy dostal hlavní rozhodčí Martin Nenadál. Zajímavé je, že stopku na jedno utkání si odnesl také Pavel Královec, česká jednička s píšťalkou a účastník letošního EURO ve Francii.

Rozhodčí Martin Nenadál.

Přišel k sousedům vrátit důvěru v muže s píšťalkou. "V Polsku to trvalo roky, jenže tam byla i korupce. U vás nelze tak dlouho čekat. Chci, aby se již v polovině nové sezóny řeklo, že je to lepší," dal si při letním nástupu do funkce za cíl bývalý polský arbitr Michal Listkiewicz (63), nový předseda české komise rozhodčích.

Zavázal se také k větší transparentnosti a slib zatím drží. Nebojí se potrestat ani českou jedničku. Pavel Královec si nezapíská v jednom zápase, protože v souboji Mladé Boleslavi se Slováckem (3:0) měl v 77. minutě nařídit penaltu pro domácí.

Nejvíc ovšem Listkiewiczova komise zpražila Martina Nenadála za dvě hrubé chyby v duelu Brno - Hradec Králové (1:1). Ve 34. minutě měl vyloučit brněnského Řezníčka za udeření Pázlera loktem do obličeje a ve 40. minutě měl udělit červenou kartu také hradeckému Žondrovi za kopnutí Kijanskase do kotníku. Proto si Nenadál nezapíská tři soutěžní utkání a jeho asistent Jakub Hrabovský za chybnou spolupráci dvě.

Další tresty se týkají rovněž asistentů. Stanislav Pochylý v duelu Příbrami s Teplicemi (3:2) chybně vyhodnotil situaci předcházející neuznané brance domácího týmu v 55. minutě při ruce Jiránka, takže nebude mávat dvakrát. Jiří Moláček pak jednou, protože v zápase Dukla - Bohemians 1905 (4:1) ve 12. minutě před neuznanou brankou domácích chybně signalizoval ofsajd Olayinky.