Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Dal jsem gól, ale negativní pocity převládají, přiznává Klokan Jirásek

15. října 2016 13:25 - Praha

Čtyřiadvacetiletý záložník Bohemky Milan Jirásek mohl být oslavovaným hrdinou, vždyť Mladé Boleslavi dal gól, který v pátek vrátil vršovické Klokany do hry. Jenže vedoucímu gólu Matějovského předcházela jeho chyba a po vyloučení za faul téhož hráče už Bohemians nedokázali přes velký tlak vstřelit branku. Naopak sami inkasovali. Mladý záložník po prohře 1:3 cítil velký zmar...

 

Michal Kamaryt, ČTK

Trenér Koubek říkal, že vaše chyba před prvním gólem byla hloupá a vyloučení ve druhé půli zbytečné. Jak obě situace vidíte po utkání?

Před prvním inkasovaným gólem jsem šel v souboji s Matějovským do rizika. Chtěl jsem se uvolnit, jenže on moji kličku vystihl a kluci to pak už měli těžké. To byla jednoznačně moje chyba.

Co to vyloučení?

Balón byl mezi mnou a Matějovským. Šli jsme do sprintu. Myslel jsem, že u něj budu dřív. Když jsem šel do skluzu, chtěl jsem hrát míč, jenže on tam dal v poslední chvíli nohu, takže jsem první trefil jeho. Byl jsem tam pozdě.

Tušil jste, že dostanete rovnou červenou kartu, nebo jste doufal, že bude jen žlutá?

Věděl jsem, že jsem Matějovského trefil, ale určitě to ode mne nebyl zákeřný zákrok. Chtěl jsem opravdu hrát míč. On to udělal chytře. Bylo jen na rozhodčím, jak to posoudí. On vytáhl červenou kartu. S tím nic neudělám.

Dal jste svůj druhý ligový gól v kariéře. Ale jeden jste zavinil a byl jste vyloučen. Jaké pocity ve vás převládají?

Spíš ty negativní. Neudělali jsme žádné body. Dnes bych ten gól vyměnil za to, abychom nějaké body udělali, nebyl jsem vyloučený a nezavinil jsem první inkasovanou branku. Jenže to už nejde vzít zpátky.

Zažil jste už zápas, do něhož byste se tak výrazně zapsal?

Určitě ne. Chyba před prvním gólem byla jasně moje. Poprvé v životě jsem byl vyloučený... Ještě jsem dal gól, který ale nepomohl. To co proti Boleslavi, se mi ještě v žádném zápase nestalo.

Kolikrát jste v kariéře slyšel po domácí porážce od diváků potlesk a sborové Hoši, děkujem?

Mockrát asi ne. Ale všichni do toho dnes dali maximum, bojovali jsme. Diváci ocenili, že jsme hráli nadoraz a kluci se snažili se zápasem něco udělat i v deseti.

Boleslav jste tlačili, mohli jste minimálně vyrovnat. V čem byl největší rozdíl mezi oběma týmy?

Góly jsme dostali po chybách. Boleslav je dokázala potrestat, my ty její ne. Šance jsme ale měli, ale góly jsme nedali. Bohužel jsem klukům situaci ztížil i svým vyloučením.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Tabulky
  • Play off o Evropu
  • Kalendář
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..