Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ligové milníky: Kuka rozhodl nejinfarktovější souboj o titul, slavit mohl Liberec

1. listopadu 2016 13:12 - Praha

Slovan tentokrát Ďolíček nedobyl, o víkendu podlehl Bohemians 1:2. Jinak však má vršovický stadión v historii libereckého klubu navždy čestné místo. Právě tady získal Liberec svůj první titul. Právě nejinfarktovějšímu souboji o mistra z jara 2002 je věnován další díl historických milníků fotbalové ePojisteni.cz ligy.

epojisteni.cz liga

Zápletka jak podle filmového scénáře. Před závěrečným kolem v květnu 2002 se o titul na dálku přetahují Liberec a Žižkov. Severočechům stačí k jistotě jakákoliv výhra v Ďolíčku. Jenže už jim docházejí síly a prohrávají 1:2.

Viktoria ještě pět minut před koncem drží v souběžně hraném duelu na Slavii remízu, což jí stačí. Pak se ale trefuje Pavel Kuka a žižkovské naděje umírají... V infarktové koncovce se tak poprvé v historii stává mistrem Slovan Liberec.

„Oba zápasy spolu souvisely, a jak se blížil konec, mužstvo se stávalo neukočírovatelným. Ono to platí obecně. Já vždycky říkával, že se nám blíží závěrečný chaos. A v tomhle zápase to platilo tuplem," vzpomíná trenér Ladislav Škorpil.

A také si vybavuje, jak po titulovém zápase poskytl svůj nejkratší živý televizní rozhovor. „Reportér Železný tehdy ještě dělal sport a chytil mě ve stavu vyčerpání z toho chaosu. Řekl mi: Vy snad z toho ani nemáte radost. Já na to: Ta otázka je blbost, že jo? On řekl: Je. A tím rozhovor skončil..."

Vypukly oslavy, díky Kukově pomoci se Liberec vysněného titulu přece jen dočkal.

Zpátky v čase:
Franz zdolal klub svého srdce
Klokani převálcovali Spartu
Radův Jablonec šokoval Letnou
Došek nečekaným katem své Plzně
Vachoušek skolil své Teplice
Šmicer se dočkal titulu
Poslední Rosického derby
Brněnská horečka zmohla Spartu
Ulich se vytáhl na své Votroky
Rekordní návštěva v Brně
Poborský režíroval šibalský signál
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..