Slavia zachránila remízu penaltou v závěru

Fotbalisté pražské Slavie remizovali v dohrávce 20. kola Gambrinus ligy ve Zlíně 2:2. Bod jim zajistil až proměněnou penaltou v poslední minutě zápasu střídající Kalivoda. Střídání se vyvedlo i domácímu trenérovi Blahovi. Ten o přestávce poslal na hřiště Žemlíka, který během pěti minut vstřelil dva góly.

Slávisté vytěžili z minima šancí maximum. Zlín spěl k vítězství, ale v poslední minutě řádné hrací doby zajistil hostům remízu proměněnou penaltou střídající Kalivoda. "V poločase jsme vedli, doufal jsem tudíž v tři body. Vzhledem k průběhu druhé půle však musím být spokojen i s jedním," říkal kouč Pražanů Karel Jarolím.

Počáteční oťukávání skončilo v 10. min., kdy domácí Činčala hlavičkoval zblízka do tyče. Pak vybojoval míč pro Baču Janíček, jenž vystřídal zraněného Činčalu, ale zlínský útočník brankáře Vorla ve stoprocentní příležitosti nepřelstil. Pražané naopak zužitkovali hned první šanci ve vedoucí gól. Na Vlčkovu přihrávku si naběhl za obránce Gaúcho a technickou střelou mezi nohy Baránka skóroval - 0:1. Vyrovnat mohl těsně před pauzou Bača, po jeho pokusu ovšem svíral Vorel míč pevně v náruči.

Žemlík splatil trenérovi důvěru

Baču vystřídal v poločase v útočné formaci Žemlík a okamžitě se za důvěru trenérovi Blahovi odvděčil. Chvíli po změně stran přesně zamířil po Janíčkově přihrávce technickou střelou k tyči. Už za čtyři minuty si urostlý forvard vyskočil na Vidličkův roh a domácí vedli po jeho hlavičce 2:1. Třetí branku Zlína měl na kopačce Švach, avšak Vorel byl tentokrát proti.

Slávisté se začali tlačit dopředu až posledních 20 minut, dlouho ovšem byli zcela neškodní. Až po střetu Červenky s Dosoudilem odpískal sudí v samém závěru zápasu pokutový kop, který s přehledem Kalivoda proměnil. "Jsem zklamaný, zbytečně jsme přišli o dva body. Za stavu 2:1 jsme měli přidat třetí gól," povzdechl si trenér Tescomy Lubomír Blaha.

Tescoma Zlín - Slavia Praha 2:2 (0:1)
Branky: 46. a 49. Žemlík - 35. Gaúcho, 90. Kalivoda z pen. Rozhodčí: Příhoda - Večeřa, Drastik. ŽK: Vrtělka, Vidlička, Červenka - L. Jarolím, Dosoudil. Diváci: 2148.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach, Červenka - Kraus (86. Zapletal), Opiela, Vrtělka, Lukaštík - Bača (46. Žemlík), Činčala (19. Janíček). Trenér: Blaha.
Slavia: Vorel - Holeňák, Dosoudil, Suchý, Aračič - Černý (60. Kalivoda), L. Jarolím, Švec (81. Kratochvíl), Janda - Vlček, Gaúcho (75. Hercegfalvi). Trenér: K. Jarolím.