Slovácko - Ostrava 1:2Slovácko neudrželo vedení ani proti Baníku

4. Róth 1 : 0
73. Střihavka 1 : 1
88. Žůrek 1 : 2

Fotbalisté Slovácka prohráli v pondělní dohrávce 4. kola Gambrinus ligy s ostravským Banikem 1:2. Slovácko v minulém kole neodolalo závěrečnému tlaku Teplic a prohrálo 2:3, vedení neudrželo ani proti Ostravě. Domácí vedli po trefě Ference Rótha ze závěru třetí minuty, po vyrovnání Davida Střihavky rozhodl těsně před koncem Libor Žůrek.

V souboji týmu ze spodních pater tabulky musel už po dvaceti vteřinách zasahovat ostravský gólman Raška, lapil střelu Vozábala. Už ve 3. minutě ale vybojovali domácí roh, po němž se míč odrazil k Ferenci Róthovi a maďarský záložník z patnácti metrů propálil vše před sebou.

Baník zareagoval zvýšenou aktivitou, ale za záda domácích obránců se dostával těžko. Mladý trenér Slovácka Jiří Plíšek jen nervózně povzbuzoval své svěřence k vyšší aktivitě. Po půlhodině jej potěšil kapitán Rajnoch, který po narážečce s Vozábalem pálil těsně mimo. Stejně se na druhé straně vedlo Varadimu.

Slovácko mohlo udeřit i krátce po startu druhé půle. Dlouhý míč směřoval na aktivního Vozábala, včasným vyběhnutím nadějnou šanci domácím zmařil gólman Baníku Raška. Do hry přišel Žůrek a ostravský rychlík hru Baníku svými průniky oživil.

Baník byl za svoji aktivitu odměněný v 72. minutě. Po centru veterána Slončíka se v pokutovém území prosadil David Střihavka a špičkou kopačky usměrnil míč za záda Drobisze.

Navíc dvě minuty před koncem dostal příliš volného prostoru střídající Libor Žůrek, po kličce Šuškavčevičovi křižnou střelou rozhodl o vítězství Baníku. Ostravané se po výhře posunuli na šestou příčku.

1. FC Slovácko - Baník Ostrava 1:2 (1:0)
Branky: 3. Róth - 73. Střihavka, 88. Žůrek. Rozhodčí: Královec - Kordula, Goňa. ŽK: Šuškavčevič, Görner, Drobisz - Hoffmann, Střihavka, Klimpl. Diváci: 4600.
Slovácko: Drobisz - Kaspřák, Rajnoch, Šuškavčevič, Němčický - Görner (76. Racko), Vozábal, Dragoun, Róth - Ivana (68. Malár), Vrána (85. Brožík). Trenér: Plíšek.
Ostrava: Raška - Marek, Klimpl, P. Besta, Hoffmann (46. Žůrek) - Rajtoral (69. Magera), Bystroň, Slončík, Tomašák (86. Čoupek) - Varadi, Střihavka. Trenér: Večeřa.