Fotbal

Sparta nechala body v Mostě, o vedení ale nepřišla

19. listopadu 2006 19:11 - PRAHA

Fotbalisté Sparty zaváhali v nedělním utkání 15. kola první ligy na půdě Mostu, o vedení v tabulce nejvyšší soutěže po remíze 1:1 ale nepřišli. Stejným výsledkem totiž skončil i vzájemný duel nejbližších pronásledovatelů pražského celku - Liberce a Mladé Boleslavi - a Spartu tak může hřát titul "půlmistra" ligového podzimu.

PRÁVO/Václav Jirsa

Spar'tané se po bezbrankové první části ujali vedení v úvodu druhého poločasu díky trefě kanonýra Libora Doška, pro nějž nebyl problém překonat brankáře Vaniaka po centru Rezka. Pražanům se nepodařilo vedení potvrdit, na což dopaltili v 88. minutě, kdy po zmatku před sparťanskou brankou propálil skrumáž Mendy.

I v Liberci si diváci museli počkat na branku až do druhého poločasu, a to přesto, že domácí hráli od 27. minuty po vyloučení záložníka Kysely přesilovku. Úvodní gól navíc padl do sítě Slovanu po trefě exlibereckého středopolaře Abraháma. Cenný bod zařídil v 77. minutě Bílek.

Olomouc nadělila Zlínu

Fotbalisty ze Zlína nespasil ani nový kouč Pavel Hoftych. Přestože jeho svěřenci nesehráli v Olomouci vůbec špatné utkání, Sigma souboj dvou týmů z chvostu tabulky vyhrála přesvědčivě 3:0. Tříbrankový rozdíl je především dílem rozdílné produktivity obou týmů. Zlín už osm kol čeká na výhru, naopak Hanáci už popáté za sebou doma neprohráli a pod trenérem Vlastimilem Petrželou potvrdili výkonnostní vzestup.

Ještě deset minut před koncem hřála fotbalisty Příbrami naděje na remízu na hřišti Brna. Jenže v 80. minutě překonal brankáře Pařízka Střeštík, o čtyři minuty později přidal pojistku Zelenka a bylo po nadějích.

Plně bodovat na domácím hřišti nedokázali po remíze 1:1 ani počtvrté v řadě fotbalisté Plzně. Středočeši se ujali po čtvrthodině vedení přesnou trefou Šelichy, dělbu bodů domácím zachránil aspoň proměněnou penaltou Fillo. Plzeň dohrávala bez vyloučeného záložníka Pilaře a mohla být rádi, že po Velebově šanci neprohrála.