Rubriky:

Copa America 2011

Uruguay je favoritem finále na Copa América. V cestě stojí Paraguay

23. července 2011 12:31 - PRAHA

Finále mistrovství Jižní Ameriky Copa América bez Argentiny a Brazílie, i to je letos možné. Uruguay a Paraguay patřily před startem šampionátu do širšího okruhu favoritů a oba účastníci loňského MS svoji kvalitu potvrdili, i když podle výsledků se může zdát, že finálová účast je pro oba poměrně nezasloužená.

 

Enrique Marcarian , Reuters

Tip bookmakera Fortuny, Uruguay – Paraguay: 1

„Copa je sice letos plná senzací, ale Uruguay patřila už před turnajem podle kursů mezi trojici největších favoritů, takže její účast ve finále není žádný překvápko. „Kanibal“ Suaréz se navíc dostává do své pověstné formy, a proti nemastné neslané Paraguay bude hodovat. Trochu se sice bojím, aby se neopakovala story z roku 2004, kdy EURO vyhrálo Řecko paradoxně s antifotbalem, ale doufám, že pánbůh není slepý i hluchý a nenechá vyhrát Paraguay, která zatím jen pětkrát plichtila,“  říká hlavní bookmaker Fortuny Michal Hanák.

Zejména u Paraguaye o tom lze zdárně pochybovat, protože svěřenci Gerarda Martina v Argentině ještě ani jednou nezvítězili, pět remíz podtrhly dva úspěšně zvládnuté penaltové rozstřely. Uruguay si vedla přeci jen lépe, také ona sice nedokázala vyhrát svoji skupinu C, ale z pěti střetnutí dvakrát zvítězila a třikrát remizovala, včetně čtvrtfinálového postupu přes Argentinu na pokutové kopy.

Uruguay je ve finále mírným favoritem. Pro družinu Óscara Tabáreze hovoří hned několik faktů. Uruguay patří mezi historicky nejúspěšnější týmy na Copě a Jihoamerickém kontinentu vůbec. Do sestavy se může vrátit vykartovaný středopolař Diego Peréz. Střelecky se probudil útočník Liverpoolu Luis Suaréz, který je se třemi brankami na čele mezi kanonýry a navíc Paraguay bude postrádat v minulém utkání vyloučeného Santanu a nejspíš i zraněného Santa Cruze. Výhra Uruguaye není špatnou volbou, trofej pro úřadujícího mistra získají Forlán a spol. už po devadesáti minutách hry, čímž překonají loňské čtvrté místo na MS v JAR.

Na zápas si mohou sázkaři vsadit přímo v průběhu utkání a také ho sledovat díky streamovanému živému vysílání, které Fortuna poskytuje na svých stránkách jako jediná sázková kancelář.

Sport.cz

Časová osa: Copa America 2011

Filtr článků - Copa America 2011