Živě

Tři jedničky! Absolutorium pro Schicka, Jankta a Vaclíka

10. června 2019 22:49 - Olomouc

Kanonýr Patrik Schick, který se v pondělním pokračování kvalifikace o ME 2020 proti Černé Hoře postaral o dvě vstřelené branky, si v redakčním hodnocení vysloužil za skvělý výkon jedničku. Nejlepší možnou známku dostal i Jakub Jankto, autor vítězné trefy, a brankář Tomáš Vaclík, jehož zákrok proti vyložené šanci Jovoviče za stavu 2:0 byl veledůležitý.

 

Právo

Tomáš Vaclík 1
S jistotou lapil ránu Vešoviče po parádní stahovačce na hranici velkého vápna, skvěle zneškodnil tutovku Jovoviče v druhé půli a nedopřál Černé Hoře kontaktní gól. 
Pavel Kadeřábek 2
Po jeho centru vstřelil Jankto první gól zápasu. U postranní čáry nepřekonatelný v defenzivě, navíc se snažil centrovanými míči nachystat palebné pozice pro spoluhráče. 
Ondřej Čelůstka 2
Skála ve středu obrany. V hlavičkových soubojích nepřemožitelný, s klidem a jistotou rozehrával. 
Marek Suchý  3
Dlouho i se žlutou hrozbou působil suverénně, ale v 71. minutě vypustil souboj s Jovovičem, který se vřítil do vyložené šance. 
Filip Novák  3
Od čtrnácté minuty hrál se žlutou kartou, což se na jeho výkonu negativně projevilo. 
Tomáš Souček 2
Nebyl ve hře tolik, jak je zvyklý. Když se ale naskytla šance, milimetrovou přihrávkou založil akci vedoucí k druhé české brance.  
David Pavelka  2
Ze středových hráčů nejlepší. Jistota a rozvaha v rozehrávce, tradiční důraz v soubojích. Vyhrál souboj, po němž Schick vybojoval penaltu. 
Lukáš Masopust  3
Dvakrát před zraněním ztratil míč, čímž vybídl hráče Černé Hory k rychlému výpadu. 
Alex Král  3
Po Schickově přihrávce mohl před pauzou vstřelit premiérový gól, ale brankář jeho ránu vyrazil. Občas splašený v rozehrávce. 
Jakub Jankto  1
Parádní dělovkou propálil brankáře Černé Hory a oslavil první soutěžní gól v reprezentaci. Po pauze předložil gólovou přihrávku Schickovi. Byl neúnavný v ofenzivě, jistý v defenzivě. 
Patrik Schick 1
Neúnavně na sebe lákal stopery protivníka, nabízel se, žádal si balon, vyhrával hlavičkové souboje. Po Kadeřábkově centru v první půli mířil vedle, po pauze skvělým výpadem zařídil druhý gól. V závěru vybojoval penaltu, kterou s jistotou proměnil. 
Jan Kopic 3
Do zápasu se nedostal, ve srovnání s předchozím duelem proti Bulharsku hru neoživil. 
Ladislav Krejčí a Libor Kozák nehodnoceni, hráli krátce.  

Oznámkujte české fotbalisty za výkon v duelu o postup na ME 2020 proti Černé Hoře (jako ve škole: 1 - nejlepší, 5 - nejhorší)

Patrik Schick

1,3

Jakub Jankto

1,6

Tomáš Vaclík

1,6

Ondřej Čelůstka

2,0

Pavel Kadeřábek

2,1

Alex Král

2,4

Marek Suchý

2,5

David Pavelka

2,6

Tomáš Souček

2,6

Filip Novák

3,1

Jan Kopic

3,1

Lukáš Masopust

3,2


Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..