Rubriky:

ME 2021

Prosinečki nakonec neodstoupil a zůstává u fotbalistů Bosny

11. září 2019 10:40

Chorvatský trenér Robert Prosinečki i nadále povede fotbalovou reprezentaci Bosny a Hercegoviny. Padesátiletý kouč původně po sobotní kvalifikační prohře v Arménii odstoupil z funkce, ale poté, co mu vedení svazu vyjádřilo podporu, rozhodnutí změnil.

 

Anton Vaganov, Reuters

"Bylo by snadné říct, že je konec a odejít, ale rozhodl jsem se zůstat až do konce. V posledních dnech jsem byl v neustálém kontaktu s vedením svazu, a protože mě jednohlasně podpořilo, tak zůstávám trenérem Bosny. Nemohl bych všechny ty lidi zklamat," řekl Prosinečki na úterní tiskové konferenci.

Ještě před tím se národní svaz na svém webu za bronzového medailistu z mistrovství světa v roce 1998 postavil s tím, že si přeje, aby u týmu setrval až do konce smlouvy. Kontrakt Prosinečkimu vyprší po kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy v roce 2020.

Prosinečki původně odstoupil po porážce 2:4 v Jerevanu. Po ní Bosně v kvalifikační skupině J patří po šesti kolech se ziskem sedmi bodů čtvrté místo. Od první Itálie ji dělí devět bodů a pět od Finska na druhém místě, které jako poslední zaručuje postup.

Bosna dosud na Euru nikdy nestartovala, jejím největším úspěchem v samostatné historii je postup na mistrovství světa v roce 2014.

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..