Rubriky:

ME 2021

Češi našli svého vlasatého Krále. Hrdina korunoval rok jako z pohádky

15. listopadu 2019 10:26 - Plzeň

Nejmladší byl nejlepší. Národní tým v Plzni s Kosovem prohrával a jeho postupová party se tím pádem odkládala. Potom si vzal slovo král večera. Alex Král. První gól sám dal, u vítězného si připsal asistenci - a dostal tak fotbalovou reprezentaci na EURO 2020. „Kdepak. Mám sice gól a asistenci, ale posunuli jsme ji tam všichni,“ zdůraznil jedenadvacetiletý legionář ze Spartaku Moskva.

Sport.cz

Spíkři na ploše ještě dlouho po zápase vyvolávali, že dal góly dva. Ve druhém případě však Královu hlavičku do sítě ještě lehce tečoval obránce Ondřej Čelůstka.

„Abych pravdu řekl, myslel jsem, že taky druhý gól je můj. Když jsem slavil, tak mi Čelda (Čelůstka) řekl, že míč tečoval. Tak jsem mu povídal, ať to hlavně nikde neříká," smál se Alex Král.

„Pak byla situace samozřejmě vidět v televizi. Je jedno, kdo vítězný gól dal. Důležité je, že padl a že nás dostal na EURO," libuje si.

Jeho vyrovnávací trefa nebyla o nic méně důležitá.

„Určitě jeden z nejdůležitějších gólů. Další byl na Seville, který byl postupový dál do čtvrtfinále Evropské ligy. Ale Kosovu je možná ještě o něco hezčí," poukázal.

Je teď potřeba zůstat na zemi

Když se v zimě vracel z Teplic do Slavie, rozhodně netušil, jak rychle se dají události do pohybu.

Přicházel jako posila pro budoucnost, ale když se z obrany posunul do zálohy, rychle se zařadil mezi klíčové hráče sešívaných. Dal zmíněný gól Seville, ochutnal čtvrtfinále Evropské ligy na Chelsea, předtím dostal první pozvánku do dospělé reprezentace. Když debutoval proti Brazílii, bylo mu teprve dvacet. Jedenadvacáté narozeniny oslavil až v květnu.

Z těchto situací většinou v tréninku dávám gól, chtěl jsem toho využít i v zápase, liboval si Alex Král

Sport.cz

V nároďáku se rychle zabydlel. Se Slavií pak vyhrál pohár i titul, pomohl jí do Ligy mistrů a okamžitě za víc než 300 milionů korun přestoupil do Spartaku Moskva.

Skutečně pohádkový příběh. „Užívám si, co všechno se za poslední rok v mé kariéře stalo. Je vidět, že kroky, které děláme s rodiči a s agentem, jsou správné. Je teď potřeba zůstat na zemi a pokračovat postupnými kroky v tom, co mě dostalo tak daleko. Věřím, že má kariéra mít pořád vzestupnou tendenci," pochvaluje si vlasáč s vizáží dvojníka Davida Luize.

Což takhle Premier League...?

Není přitom vyloučeno, že se bude stěhovat zase o dům dál. Po kvalifikačním skalpu Anglie (2:1) začal Krále sledovat Everton.

Realitou je však momentálně postup na EURO.

Věřím, že i na Euru budeme konkurenceschopní, doufá trenér Jaroslav Šilhavý

Sport.cz

„V průběhu kvalifikace jsme se zlepšovali. Byli jsme v první řadě sebevědomější, což nám obrovsky pomohlo. Proti Kosovu jsme ukázali, že i když prohráváme, tak pořád hrajeme naši hru a odměna se dostaví," poukazuje.

Češi se tak na šampionátu představí posedmé za sebou. „Skvělé. Chceme ukázat i v Evropě, že jsme rovnocenným soupeřem pro všechny týmy, které tam budou. Všichni se těšíme," jásá Král.

dos, zp, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..