Rubriky:

ME 2021

Definitivně potvrzeno. Evropský šampionát ponese v příštím roce název EURO 2020

24. dubna 2020 12:29 - Nyon/Praha

Konec dohadům. Evropský fotbalový šampionát se sice bude hrát až v příštím roce, přesto ponese původní název EURO 2020. Výkonný výbor UEFA po konzultacích se všemi partnery a sponzory název definitivně schválil a rozhodnutí potvrdil na svých stránkách. „Umožňuje nám to zachovat původní vizi turnaje, který byl připraven jako oslava šedesátého výročí prvního mistrovství Evropy,“ vysvětlila svůj čtvrteční krok generalita evropského fotbalu.

 

Adidas media

Už při přeložení evropského šampionátu z letošního roku na rok příští sice UEFA oznamovala, že dál ponese název EURO 2020, jenže za pár hodin vzala svá slova zpět.

„O názvu šampionátu se bude ještě dál jednat," oznámila.

Odpůrcům původního názvu se zdálo nesmyslné, aby mistrovství Evropy konané v roce 2021 bylo dál označováno jako EURO 2020.

Víc než rok bez dovolené! I taková bude příprava na EURO

Ekonomické a finanční zájmy však nakonec zvítězily. Do příprav fotbalového mistrovství Evropy už bylo investováno příliš mnoho peněz, než aby přišly kvůli názvu vniveč. Zvláště v současné svízelné ekonomické situaci.

Své pochopitelně sehrály i zájmu sponzorů a výrobců všech možných reklamních předmětů, kteří by počítali ztráty ve stovkách milionů a požadovali by na UEFA finanční kompenzaci.

„V době, kdy jsme rozhodli o odložení evropského šampionátu na příští rok, už bylo vyrobeno příliš mnoho oficiálních značkových výrobků pro EURO. Změnit název by znamenalo je zničit a vyrobit nové, což by bylo v rozporu se závazkem, který jsme při odkladu mistrovství přijali," potvrdilo vedení UEFA.

„Navíc název EURO poslouží i jako připomínka toho, jak se celá fotbalová rodina sešla a reagovala na mimořádné okolnosti způsobené koronavirovou pandemií a těžké časy, jimiž si musela Evropy a celý svět v roce 2000 projít."

zp, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..