Živě

Facka s Albánií nám nestačila, dostali jsme ji i od Chorvatů! Češi se na sebe zlobí za inkasovaný gól

18. června 2021 21:48 - Praha

Stokrát si říkali, že podobnou chybu jako v generálce na ME proti Albánii už nesmí dopustit. Bohužel v pátečním druhém utkání na EURO s Chorvaty (1:1) ji čeští fotbalisté zopakovali. Stála je dva body a jistý postup do osmifinále. Zkraje druhého poločasu za stavu 1:0 nechali soupeře rychle rozehrát standardku uprostřed hřiště, Perišič následně vnikl do šestnáctky a propálil Vaclíka.

Sport.cz, UEFA

„Měl jsem si stoupnout před míč. Bohužel jsem to nestihl a Chorvati z akce vyrovnali," kál se autor vedoucí branky z pokutového kopu Patrik Schick, který se dvakrát trefil v pondělí se Skoty (2:0).

Přitom stejný přehmat předvedli Češi v závěrečné přípravě na mistrovství Evropy proti Albánii. Také na Letné inkasovali poté, co nezabránili bleskovému rozehrání soupeře. „Zase jsme si nestoupli před míč, Perišič si pak dobře naběhl. Jejich chytrost, naše blbost," povzdechl si obránce Vladimír Coufal.

Chorvat Ivan Perišič (vpravo) a Vladimír Coufal, klíčová dvojice duelu...

Andy Buchanan, ČTK/AP

Ten mohl situaci zachránit, v klíčovém momentu ale podklouzl a Perišič mohl v klidu namířit. Což také udělal. „Špatně jsem se obul do druhé půle, jinak bych Perišiče asi zblokoval," litoval Coufal.

Upřímné doznání! Špatně jsem se obul, nadává si nešťastník Coufal

„Je školácké, že se nám tohle stalo v generálce a teď i na EURO. Vyhrát první dva zápasy by bylo pochopitelně mnohem lepší, měli bychom postup jistý. Myslím ale, že remíza je celkově zasloužená," podotkl stoper Tomáš Kalas. „Velká škoda. Nestačila nám facka s Albánií, teď jsme od Chorvatů dostali druhou. Věřím, že příště se to už nestane," doplnil záložník Lukáš Masopust.

neu, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..