Obrovské faux pas televize! K hymně Německa před zápasem s Anglií dala „nacistický“ text

1. července 2021 11:31 - Amsterdam/Praha

O pořádné faux pas se krátce před startem úterního osmifinálového utkání fotbalového EURO mezi Anglií a Německem postarala nizozemská televize NPO. Když na londýnském stadionu ve Wembley začala našim západním sousedům hrát jejich státní hymna, nizozemští fanoušci na svých obrazovkách viděli text „Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt", který byl spojován s nacistickým Německem a používán v období druhé světové války.

 

Frank Augstein, Reuters

Nizozemští diváci, kteří si v televizi zapnuli titulky, tak mohli při německé hymně číst verše básníka Augusta Heinricha Hoffmanna von Fallersleben začínající nacionalistickou frází "Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt". Tato slova skutečně v éře nacismu německou hymnu zahajovala, ovšem po válce byly první dvě sloky vyřazeny a ve Spolkové republice Německo se báseň používala až od sloky třetí.

NPO se následně za svůj omyl omluvila. „Nešťastnou náhodou jsme bohužel ve vysílání ukázali nesprávný text. Za to se omlouváme všem, kterých se to mohlo dotknout," uvedla NPO na svém twitterovém účtu.

Němci osmifinálový zápas s domácí Anglií prohráli 0:2 a mezi nejlepších osm týmů na mistrovství Evropy nepostoupili.

škv, Sport.cz

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..