Návrat z marodky, páska, výhra a postup. Nový kapitán Plzně Hejda si nemohl přát víc

30. července 2021 16:35 - Jerevan/Praha

Šlo to ráz naráz... Nejdříve mu doktoři povolili, že může s mužstvem odletět do dalekého Jerevanu, poté přitakali, že k odvetě třetího kvalifikačního předkola Konferenční ligy proti běloruskému Dinamu Brest může nastoupit bez masky chránící zlomený nos. A aby nebyl příběhu plzeňského obránce Lukáše Hejdy konec, udělal z něho trenér Bílek kapitána. Pro tuto sezonu napořád.

 

FCVP - Jan Kubíček

„V minulosti jsem už párkrát kapitánskou pásku na ruce měl, ale poprvé jsem s ní dovedl mužstvo k vítězství," přiznával Hejda, že prožil návrat do sestavy, jaký si představoval. V odvetě s Brestem dovedl mužstvo Viktorie k vítězství a postupu.

„Nebyl to lehký zápas, ale pomohli jsme si rychlým gólem," připomněl trefu Joela Kayamby už po dvanácti minutách.

Výhra, postup, ale po konfrontaci s Brestem zároveň i další plzeňská ztráta

„Pak už jsme hráli, co jsme potřebovali a co jsme hrát chtěli. Čekali jsme na soupeře, chodili do rychlých protiútoků a mohli jsme utkání rozhodnout mnohem dřív, protože příležitosti jsme měli dost," glosoval odvetu jednatřicetiletý stoper, který v roli kapitána vystřídal svého parťáka ve stoperské dvojici Jakuba Brabce.

Joel Kayamba střílí vedoucí gól Plzně.

FCVP - Jan Kubíček

„Báli jsme se dusna, které v Jerevanu v předchozích dnech panovalo, ale teplota byla nakonec docela příjemná. Mnohem horší byl silný vítr, který hlavně v první půli nahrával soupeři. Ale i s ním jsme se vyrovnali a kromě dvou standardních situacích, po nichž skončil míč na tyči naší brány, jsme Brest k ničemu nepustili," kvitoval Hejda, že přes problémy s přeplněnou marodkou Plzeň kvalifikační předkolo zvládla a postoupila do další fáze nově zrozené soutěže

V něm ji čeká už příští týden velšský celek The New Saints, který dvakrát deklasoval litevský Kauno Žalgiris. Venku vyhrál 5:0, v domácí odvetě 5:1.

„Vstup do podzimu se nám povedl. Tři zápasy, tři vítězství, to je pro pohodu a rozpoložení mužstva moc důležité. A nic na tom nemění, že jsme všechna tři utkání vyhráli o gól. Důležité jsou výhry, které se počítají," netají nové kapitán Plzně Lukáš Hejda, že by v nové roli rád navázal na úspěšnou premiéru.

V neděli v domácí soutěži na Bohemians, ve čtvrtek pak v prvním zápase 3. předkola Konferenční ligy ve Walesu. Aby ne, když cílem Viktorie je postup do základní skupiny nové pohárové soutěže.

zp, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..