Zápas Unionu Berlín a Haify poznamenalo antisemitské chování domácích fanoušků

1. října 2021 16:37 - Berlín

Čtvrteční zápas Konferenční ligy mezi fotbalisty Unionu Berlín a Maccabi Haifa poznamenaly antisemitské urážky části příznivců německého klubu směrem k fanouškům izraelského celku. Představitelé Unionu chování svých příznivců odsoudili a omluvili se.

 

Annegret Hilse, Reuters

Na verbální a fyzické útoky upozornili členové mládežnické sekce Německo-izraelské společnosti. Uvedli, že na ně na tribuně někteří domácí fanoušci házeli pivo a nadávali jim mimo jiné do "zas....ch Židů". Jeden příznivec Unionu se pokusil vzít fanynce izraelskou vlajku a zapálit ji, v čemž mu zabránil policista v civilu. "Byli tam ale také fanoušci Unionu, kteří proti takovému chování protestovali. Raději jsme se kvůli bezpečnosti přesunuli do sektoru Maccabi," uvedli členové společnosti na twitteru.

Zástupci bundesligového klubu útoky části svých fanoušků kritizovali. "Takové chování je ostudné a nepřijatelné. Prosíme všechny postižené za odpuštění," uvedl klub v tiskovém prohlášení a dodal, že při vyšetřování incidentů plně spolupracuje s policií.

Fotbalisté Maccabi Haifa se představili na Olympijském stadionu, jenž byl vybudován pro OH v roce 1936 pořádané nacistickým Německem, jako první izraelský tým v historii a prohráli 0:3. V dalších dvou zápasech skupiny E Konferenční ligy se koncem října a začátkem listopadu střetnou s pražskou Slavií.

Konferenční liga 2021/22: Program soutěže a zápasy Slavie a Jablonce. Kde se hraje finále?

ČTK

Časová osa: Evropská konferenční liga UEFA

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..