Union Berlín zakázal kvůli antisemitismu jednomu z fanoušků vstup na stadion

6. října 2021 14:46

Zástupci fotbalového klubu Union Berlín oznámili, že identifikovali jednoho z diváků, který při zápase Evropské konferenční ligy s Maccabi Haifa vykřikoval antisemitské urážky na adresu fanoušků izraelského soupeře. Vedení německého klubu muži zakázalo přístup na stadion a nahlásilo ho i domácímu svazu, aby ho zařadil na celostátní seznam hříšníků.

 

Annegret Hilse, Reuters

K incidentům došlo minulý týden na Olympijském stadionu v Berlíně, na němž se fotbalisté Haify představili jako první izraelský tým v historii. Na verbální a fyzické útoky upozornili členové mládežnické sekce Německo-izraelské společnosti, kteří se na tribuně stali terčem urážek.

Dění na stadionu vyšetřuje i německá policie, v úterý zahájila disciplinární řízení také UEFA. Žádný verdikt ale zatím nepadl. S oběma týmy se ve skupině E utká i pražská Slavia.

Konferenční liga 2021/22: Program soutěže a zápasy Slavie a Jablonce. Kde se hraje finále?

ČTK

Časová osa: Evropská konferenční liga UEFA

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..