Rubriky:

Evropská liga

Rána pro Milán! Italský gigant si nezahraje EL

27. června 2018 17:20 - Praha

Českým týmům ubyl ve fotbalové Evropské lize hvězdný soupeř. Disciplinární komise UEFA takto potrestala AC Milán kvůli porušení pravidel finančního fair play. Rossoneri nahradí jiný italský tým Bergamo.

 

UEFA k tvrdému trestu sáhla po vyšetřování hospodaření čínských majitelů, kteří AC loni v dubnu koupili od dlouholetého vlastníka Silvia Berlusconiho. Klub si poté vzal velkou půjčku a za posily utratil zhruba 200 miliónů eur, čímž podle unie porušil pravidlo o vyrovnanosti výdajů a příjmů.

Vedení milánského celku už dříve uvedlo, že v případě trestu se odvolá ke sportovní arbitráži CAS. Pravidla finančního fair play byla zavedena v roce 2011 mimo jiné kvůli tomu, aby se kluby nezadlužovaly a neutrácely víc, než vydělaly.

Z českých týmů má zatím jistotu startu v základní části Evropské ligy Jablonec. Boje v předkolech čekají na Spartu a Olomouc. A pokud Slavia neuspěje v předkolech na Ligu Mistrů, tak si také EL zahraje.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..