Živě

Fanoušci Zenitu zatopili pod kotlem. Hráče efektně doprovodili na stadion

22. února 2019 18:00 - Petrohrad/Praha

Fanatičtí fanoušci Zenitu Petrohrad si pro hráče svého týmu připravili pořádné překvapení. K odvetnému utkání vyřazovací fáze Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul je doprovodila efektní pyroshow. Cestu ke stadionu lemovaly hořící pochodně, které měly hráčům dodat odvahu k zvrácení nepříznivého výsledku 0:1 z prvního duelu. Povedlo se. Vyhecovaný Zenit doma zdolal Istanbul 3:1 a slaví postup mezi nejlepších šestnáct týmů.

 

Anton Vaganov, Reuters

Zenit v Istanbulu prohrál 0:1. Vzhledem k tomu, že na hřišti soupeře nedokázal vsítit branku, před domácími diváky čekal hráče petrohradského klubu nelehký úkol.

Trasa autobusu s fotbalisty byla dopředu známá a fanoušci si na cestu podél vozovky připravili řetěz římských světlic. Pekelná atmosféra měla hráčům připomenout důležitost čtvrteční odvety.

https://www.facebook.com/BleacherReportFootball/videos/583537118824483/

Jestli měla světelná show v hráčích probudit touhu dosáhnout fotbalové slávy, povedlo se to. Už po čtyřech minutách se trefil domácí Magomed Ozdojev. A po brance Sardara Azmouna to bylo už 2:0 pro Zenit. Jenže do závěru poločasu snížil turecký Mehmet Topal.

Jeho gól nakonec Fenerbahce na postup nestačil. V druhé půli se znovu prosadil Azmoun a Zenit si postup v závěru už pohlídal. V osmifinále narazí na španělský Villarreal.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.