Fanoušci Zenitu zatopili pod kotlem. Hráče efektně doprovodili na stadion

22. února 2019 18:00 - Petrohrad/Praha

Fanatičtí fanoušci Zenitu Petrohrad si pro hráče svého týmu připravili pořádné překvapení. K odvetnému utkání vyřazovací fáze Evropské ligy s Fenerbahce Istanbul je doprovodila efektní pyroshow. Cestu ke stadionu lemovaly hořící pochodně, které měly hráčům dodat odvahu k zvrácení nepříznivého výsledku 0:1 z prvního duelu. Povedlo se. Vyhecovaný Zenit doma zdolal Istanbul 3:1 a slaví postup mezi nejlepších šestnáct týmů.

 

Anton Vaganov, Reuters

Zenit v Istanbulu prohrál 0:1. Vzhledem k tomu, že na hřišti soupeře nedokázal vsítit branku, před domácími diváky čekal hráče petrohradského klubu nelehký úkol.

Trasa autobusu s fotbalisty byla dopředu známá a fanoušci si na cestu podél vozovky připravili řetěz římských světlic. Pekelná atmosféra měla hráčům připomenout důležitost čtvrteční odvety.

https://www.facebook.com/BleacherReportFootball/videos/583537118824483/

Jestli měla světelná show v hráčích probudit touhu dosáhnout fotbalové slávy, povedlo se to. Už po čtyřech minutách se trefil domácí Magomed Ozdojev. A po brance Sardara Azmouna to bylo už 2:0 pro Zenit. Jenže do závěru poločasu snížil turecký Mehmet Topal.

Jeho gól nakonec Fenerbahce na postup nestačil. V druhé půli se znovu prosadil Azmoun a Zenit si postup v závěru už pohlídal. V osmifinále narazí na španělský Villarreal.

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..