Rubriky:

Evropská liga

Postup do základní skupiny Evropské ligy je znovu blíž! Dostane Sparta dar z nebes?

10. srpna 2020 18:24 - Praha
(Aktualizováno: 10. srpna 2020 18:48)

Nechat za sebe pracovat jiné a postoupit, aniž by sami museli v létě kopnout do míče? Fotbalisté pražské Sparty by takovou cestu přímo do skupiny Evropské ligy samozřejmě brali se vším všudy! A na soustředění v Rakousku je zastihla skvělá zpráva. Pokud Evropskou ligu v její dohrávce na německých stadionech vyhraje někdo z čtveřice Manchester United, Sevilla, Inter Milán či Šachtar Doněck, Dočkal a spol. se opravdu posunou rovnou do základní skupiny. Pravděpodobnost, že na takový scénář dojde, je zvlášť po pondělních zápasech hodně velká.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Letenští se upínali ke spásné variantě. Postoupit do základní fáze Evropské ligy rovnou a nemuset začínat ve 3. předkole.

Podmínkou bylo, aby si vítěz Evropské ligy zajistil postup do EL také ve svojí domácí soutěži.

Ještě minulý týden se po restartu pohárové sezony zdálo, že dar z nebes jim může snést už jen Leverkusen.

Plzeň jede ve druhém předkole Ligy mistrů do Nizozemska, kde se utká s Alkmaarem

Přesuny ve 3. a 4. předkole nemistrovské části Ligy mistrů ovšem šance Sparty na přímý postup výrazně zvýšily. Na Letné teď fandí také Manchesteru United, Seville, Interu Milán a Šachtaru Doněck.

Jinými slovy, ideální scénář může Pražanům roztrhat jen celkový triumf někoho ze zbývající dvojice čtvrtfinalistů Wolverhampton a Basilej. Kodaň, která mohla Spartě zkřížit plány, po pondělní porážce z Manchesterem United 0:1, je již ze hry venku.

Program čtvrtfinále Evropské ligy
Pondělí
Inter Milán - Leverkusen 2:1
Manchester United - FC Kodaň 1:0 po prodl.
Úterý
21:00 Wolverhampton - FC Sevilla (Duisburg)
21:00 Šachtar Doněck - Basilej (Gelsenkirchen)

Spartě se dokonce nabízí pohádková varianta, podle níž již v úterý před půlnocí může mít postup v kapse, aniž by sama kopla do míče. Podmínkou bylo, aby Manchester United v pondělí vyřadil FC Kodaň, což se po výsledku 1:0 také stalo, a v úterý pak aby Sevilla přešla přes Wolverhampton a Šachtar Doněck vypoklonkoval Basilej.

Takové kalkulace jsou pro vítěze domácího poháru víc než příjemné...

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..