Rubriky:

Evropská liga

Hororová scéna v Rize. Kdyby seděli na tribuně lidi, možná jich několik zemřelo, popisuje bývalý slávista

19. září 2020 20:13 - Praha

Obří kus skla z reflektoru, které dopadlo na tribunu, vzápětí zasypalo obě lavičky. Ukončený zápas, soupeř, požadující kontumaci. Nový duel druhý den v deset ráno. Bláznivé události, které mohly mít i tragické následky, orámovaly duel 2. předkola fotbalové Evropské ligy mezi lotyšskou Rigou a klubem ze San Marina.

 

twitter FC Riga

„Ještě že nemohli být na tribuně diváci, jinak by jich několik zemřelo," tvrdí bývalý záložník Slavie Jakub Hora, který od ledna působí v Rize. Co přesně se v lotyšské metropoli událo? Zápas začal v původním čtvrtečním termínu v osm večer. Problémy začaly zhruba ve dvacáté minutě, kdy se stadion kvůli výpadku proudu ponořil do tmy.

„Proud za chvíli naskočil. Jenže prasklo sklo na velkém reflektoru, který osvětluje tribunu. Spadlo do první řady na tribunu, střepy se rozletěly na obě lavičky. Zápas se přerušil. Soupeř využil situace, že pokračovat by bylo nebezpečné. Že všichni hráči chodí do práce a chtěl kontumaci. Po chvíli se sice začalo hrát, jenže dolů padaly další střepy. Sanmarinští lítali jako splašení, ať se utkání přeruší. Rozhodčí ho na to konto ukončil. S tím, že se uvidí, co dál," popisuje Hora.

Oba týmy se následně odebraly do kabin, kde necelou hodinu čekaly verdikt z UEFA. Ten zněl: hrát se bude v pátek v deset ráno. „Přijeli jsem v půl dvanáctý na hotel, ráno v sedm se nasnídali a šli jsme hrát. Naposledy takhle brzy jsem možná hrál ve druhé lize za Most na Žižkově nebo v Sokolově. Šílený čas," směje se Hora. Riga nakonec vyhrála 1:0 a kvalifikovala se do 3. předkola.

neu, Sport.cz, Právo

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..