Rubriky:

Evropská liga

Risk s žolíkem? Hancko si po tréninku řekne sám, avizuje Kotal

4. listopadu 2020 19:52 - Glasgow/Praha

Vyfasovali atraktivní skupinu, která by pro ně za normální situace byla zážitkem po všech stránkách. Vlivem pandemie však mají fotbalisté pražské Sparty velké starosti nejen s kvalitními soupeři, na něž ve skupině Evropské ligy narazili. Do Glasgow dorazili hned bez osmi hráčů. „Celá atmosféra je atypická... Musíme se s tím ale vyrovnat, jiná možnost ani není,“ kaboní se trenér Václav Kotal před čtvrtečním duelem v Celtic Parku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Pokud jde o kádr, dobrých zpráv je stále míň a míň. Vrací se aspoň Ladislav Krejčí mladší, který byl proti Lille vyloučen. Do Skotska se pak vypravil také Dávid Hancko. Klíčový stoper jarního letenského vzestupu zatím celou novou sezonu promarodil. Je tedy otazníkem, zda jít do rizika a nasadit ho rovnou proti Celtiku.

„Jsme domluveni, že se vyjádří po večerním tréninku," avizuje trenér Václav Kotal.

Jeho tým zatím nebodoval, Celtic uhrál jednu remízu. Vzájemný duel je pro oba soupeře klíčový, aby měli ve druhé části skupiny ještě o co hrát.

Sparta utrpěla několik ztrát! Příslibem je aspoň vytoužený návrat opory

„Samozřejmě víme, že už musíme bodovat. Věřím, že si to snad uvědomují také všichni hráči. Doufám, že podáme lepší výkon než na AC Milán," říká letenský kouč.

Nejpřijatelnější soupeř?

Žádný český tým ovšem v Celtic Parku ještě nevyhrál...

„Určitě si chceme napravit reputaci po dvou porážkách, být tady úspěšní," zdůrazňuje Kotal.

Lennon: Pro oslabenou Spartu máme sympatie. Jarošíkovi kouč Celtiku volat nebude

Celtic byl nasazen do prvního koše, nicméně trenér Sparty po losu konstatoval, že v nabité skupině by měl být paradoxně nejhratelnější.

Skoty samozřejmě zajímá, zda si za svými slovy i před vzájemnou konfrontací stojí.

„Vycházím ze skutečnosti, že AC Milán vede italskou ligu a Lille vedlo francouzskou. Proto by měl být Celtic přece jen hratelnější. Samozřejmě uznáváme kvality obou glasgowských klubů. Celtic pečlivě sledujeme, hraje velmi dobře. Znovu nás nečeká nic lehkého," přemítá Kotal.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..