Rubriky:

Evropská liga

Prezident UEFA Platini vypovídal před soudem v kauze Sion

19. října 2011 14:29 - RENNES

Prezident UEFA Michel Platini dnes zhruba dvě hodiny vypovídal před úředníky civilního soudu ve švýcarském kantonu Vaud v kauze Sion. Šéf evropské unie musel vysvětlovat, proč jeho organizace ignoruje nařízení soudu vrátit Sion do Evropské ligy.

 

Francois Mori, ČTK/AP

"Prezident opravdu s potěšením zodpověděl jako svědek otázky vyšetřovatele," řekl novinářům mluvčí UEFA Alexandre Fourtoy. "Dále to nebudeme komentovat, aby mohla justice nasbírat potřebné informace a udělat své vlastní závěry," dodal.

UEFA Sion vyřadila z Evropské ligy kvůli tomu, že v srpnovém předkole proti Celtiku Glasgow nasadil šest nových hráčů. Podle UEFA a FIFA přitom ale stále nesměl provádět transfery, protože byl v trestu za porušení přestupních pravidel v roce 2008.

Sion však tvrdí, že si svůj trest už odsloužil, a když neuspěl s odvoláním u UEFA, obrátil se na civilní soud. Ten dal švýcarskému klubu zapravdu a nařídil evropské unii, aby ho do EL vrátila. To zatím UEFA neudělala s tím, že jí pravidla neumožňují zvrátit rozhodnutí své nezávislé disciplinární komise. Za každý den neuposlechnutí nařízení soudu platí UEFA pokutu 1000 franků (20 tisíc korun).

V pondělí unie na výzvu soudu mu zaslala tři možné scénáře návratu Sionu do Evropské ligy do skupiny s Atlétikem Madrid, Rennes, Udine a Celtikem. UEFA ovšem hodlá Sion zařadit zpět do soutěže pouze v případě, že klub se svým požadavkem uspěje u arbitrážního soudu pro sport v Lausanne.

Unie požádala, aby čtyři potenciální soupeři Sionu byli v tomto komplikovaném případu považováni za zúčastněné strany. UEFA už pro jejich zástupce zorganizovala na pátek setkání, na němž by se měly probírat možnosti návratu Sionu do EL.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..