Spartak - Legia 0:1 Přemožitel Slavie začal Evropskou ligu výhrou nad ruským gigantem

15. září 2021 18:33

Fotbalisté Legie Varšava vstoupili do základní skupiny Evropské ligy výhrou 1:0 na hřišti Spartaku Moskva. O výhře přemožitele pražské Slavie rozhodl v první minutě nastavení kosovský útočník Lirim Kastrati. Skupina C bude pokračovat ve čtvrtek od 21:00 zápasem Leicester – Neapol.

Evgenia Novozhenina, Reuters

Spartaku, který přišel o Ligu mistrů v duelu s Benficou Lisabon, se nepovedl ani start do Evropské ligy. Na branku hostů vyslal jen tři střely a brankář Boruc si s nimi snadno poradil.

Naopak polský mistr měl ještě další velkou šanci. Ázerbájdžánský střelec Emreli, který dal Pražanům tři ze čtyř branek, v 78. minutě trefil hlavou tyč. Český útočník Tomáš Pekhart vyběhl na hřiště v dresu Legie osm minut před koncem.

Evropská liga 2021/22: Program soutěže, zápasy Sparty a další informace

1. kolo základních skupin fotbalové Evropské ligy:
Skupina C:
Spartak Moskva - Legia Varšava 0:1 (0:0)
Branka: 90.+1 Kastrati.

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.