Spartak - Legia 0:1Přemožitel Slavie začal Evropskou ligu výhrou nad ruským gigantem

Fotbalisté Legie Varšava vstoupili do základní skupiny Evropské ligy výhrou 1:0 na hřišti Spartaku Moskva. O výhře přemožitele pražské Slavie rozhodl v první minutě nastavení kosovský útočník Lirim Kastrati. Skupina C bude pokračovat ve čtvrtek od 21:00 zápasem Leicester – Neapol.

Fotbalisté Legie Varšava se radují z jediné branky utkání

Spartaku, který přišel o Ligu mistrů v duelu s Benficou Lisabon, se nepovedl ani start do Evropské ligy. Na branku hostů vyslal jen tři střely a brankář Boruc si s nimi snadno poradil.

Naopak polský mistr měl ještě další velkou šanci. Ázerbájdžánský střelec Emreli, který dal Pražanům tři ze čtyř branek, v 78. minutě trefil hlavou tyč. Český útočník Tomáš Pekhart vyběhl na hřiště v dresu Legie osm minut před koncem.