Nejezděte do Prahy, hrozí vám nebezpečí! varuje fanoušky Kamarův právník

18. září 2021 13:11 - Glasgow

Utkání mezi Spartou a skotským klubem Glasgow Rangers v rámci 2. kola Evropské ligy se blíží. Na programu je už 30. září na Letné. Zápas se odehraje před prázdnými tribunami, jelikož UEFA uzavřela Spartě na jedno pohárové utkání stadion, kvůli rasistickým projevům některých domácích fanoušků v zápase 3. předkola Ligy mistrů s Monakem. Právník fotbalisty Rangers Glena Kamary, který v Česku proslul svým incidentem se slávistou Ondřejem Kúdelou, varuje fanoušky skotského klubu, kteří by se chtěli do Prahy vydat na vlastní pěst.

 

Profimedia.cz

"Bojím se o bezpečnost kohokoli, kdo cestuje do Prahy - hráčů a fanoušků," řekl britskému bulvárnímu listu Daily Record Anwar. Míní, že příznivcům Rangers hrozí nebezpečí od násilnických ultras, kteří podle něj patří k táborům Sparty i Slavie.

"Bude to nebezpečné pro hráče a fanoušky. Myslím, že je to opravdu riskantní. Bál bych se o fanoušky, kteří by jeli bez lístků. Nemá cenu riskovat na vlastní pěst. Pěkný výlet by se mohl zvrhnout v tragédii," tvrdí Anwar. "Mám podezření, že ti ultras by vyhledávali fanoušky Rangers, kteří by neměli šanci. Nejlepší, co mohou udělat, je zůstat v bezpečí doma."

Právník Aamer Anwar

Profimedia.cz

Skotský právník a aktivista pákistánského původu zastupoval Kamaru, který obvinil slávistu Ondřeje Kúdelu z rasistické urážky v březnové odvetě osmifinále Evropské ligy. I když Kúdela rasismus popřel, dostal od UEFA zákaz startu v deseti zápasech, kvůli kterému přišel o mistrovství Evropy. Finskému záložníkovi tmavé pleti, který po utkání fyzicky napadl Kúdelu v útrobách stadionu v Glasgow, zastavila disciplinární komise činnost na tři utkání. Kamara po vyhroceném zápase na sociálních sítích čelil výhrůžkám.

Evropská liga 2021/22: Program soutěže, zápasy Sparty a další informace

"Byli jsme svědky vyhrožování smrtí. Úřady tentokrát musí jednat opravdu tvrdě. Chtěl bych vidět velmi silně formulované prohlášení UEFA, které varuje před důsledky dalších potíží," uvedl Anwar.

Nad jeho výroky se pozastavil šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. "Absolutní ztráta soudnosti pana právníka. Nebo jsou jeho vyjádření ukázkou nové skotské kultury? UEFA by opravdu měla varovat, ale před fans Rangers," napsal Tvrdík na twitteru a přiložil fotografii s autobusem Olympique Lyon, který příznivci skotského klubu posprejovali před čtvrtečním zápasem Evropské ligy v Glasgow (0:2).

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Evropská liga UEFA 2021/22

Filtr článků - Evropská liga


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..