Varování pro sparťanské fanoušky až z ministerstva: Cestu do Glasgow si dobře rozmyslete

5. října 2021 15:26 - Praha

Údajný rasismus během zápasu druhého kola Evropské ligy mezi Spartou a skotským Glasgow Rangers se stále víc řeší i v rovině politické. V pondělí si ministr zahraničí Jakub Kulhánek vyžádal omluvu od Skotské fotbalové asociace, jejíž člen nazval dětské fanoušky zápasu zkaženým ovocem. Teď se k situaci vyjádřil i ministr vnitra Jan Hamáček, který žádá po svém skotském protějšku zvýšenou ochranu českých fanoušků, kteří se rozhodnou cestovat na zápas do Skotska.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Chování dětských fanoušků při zápase, kteří opakovaně bučeli na hráče tmavé pleti Glena Kamaru, odsoudila jak britská média, trenér Rangers Steven Gerrard i Kamarův právník Aamer Anwar. Ministr vnitra Jan Hamáček nyní doufá, že se britská strana od výroků, které přirovnávaly děti ke shnilému ovoci, distancuje.

„Očekávám, že se omluví i Skotská fotbalová asociace," řekl Hamáček. Také vyzval české fanoušky, aby si dobře rozmysleli svou cestu na zápas, který se odehraje 25. listopadu v Glasgow.

TK ministra zahraničí Jakuba Kulhánka po jednání s britským velvyslancem v ČR

ČTK

„Zahájili jsme kroky, které by měly vést ke zvýšení bezpečnosti českých občanů ve Skotsku," uvedl Hamáček s tím, že se obrátil i na skotského ministra vnitra a požádal ho, aby jeho podřízené složky věnovaly pozornost bezpečnosti českých občanů na území Skotska.

Zapomeňte na smír! Skotové se neomluví za urážku sparťanských dětí

Další česká ohavnost! referují v Británii o dění na Spartě. I sudí Kamarovi ublížil, píší

Před zápasem v Praze podobnou výzvu sdílel i Kamarův právník, který i přes to, že fanouškům byl vstup na zápas zakázán, doporučil skotským příznivcům, aby do Prahy nejezdili, protože by jim mohlo jít o život.

bp, ČTK, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..