UEFA schválila duel Slavie s Tottenhamem

26. srpna 2006 17:56 - LONDÝN

Evropská fotbalová unie potvrdila, že zápasu pražské Slavie s Tottenhamem v prvním kole Poháru UEFA nic nebrání, i když v obou klubech vlastní podíl britská společnost ENIC. Mluvčí William Gaillard prohlásil, že UEFA majetkové vztahy v obou týmech prověřila a nenašla žádný problém.

ENIC je sice hlavním podílníkem v londýnském celku, nemá v něm však většinu, což by souboji se Slavií podle pravidel UEFA bránilo. Podle britských médií vlastní investiční firma v Tottenhamu 30 procent, zatímco ve Slavii je s 96 procenty většinovým majitelem.

"Všechny týmy v soutěžích UEFA musejí doložit své majetkové poměry. Když majitel jednoho klubu vlastní přes 51 procent v jiném, musel by jeden z nich ze soutěže odstoupit. Museli jsme to s Tottenhamem, Slavií a ENIC prověřit, ale nevidíme tam žádný problém," uvedl Gaillard.

Tottenham, který vyhrál Pohár UEFA v letech 1972 a 1984, absolvuje první zápas se Slavií 14. září na Strahově. Odveta se bude hrát o dva týdny později.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas hostí Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..