Oslabené Palermo prohrálo a může ztratit první místo

ŘÍM

Gólem z poslední minuty prohráli v sobotu fotbalisté Palerma v italské lize na hřišti Cagliari 0:1 a po třetí porážce v sezóně mohou přijít o vedení v tabulce. V neděli je může z čela sesadit Inter Milán, který hostí Regginu. Cagliari hrálo celý druhý poločas proti deseti, ale přesilovku využil až v samém závěru Pepe.

Střelecké trápení fotbalistů AC Milán pokračovalo i na hřišti Empoli, kde hosté remizovali 0:0. Český záložník Marek Jankulovski odehrál v dresu AC celý zápas, ale ke dvěma dřívějším gólům dnes další nepřidal. Nejblíže k dosažení branky měl brazilský útočník Ricardo Oliveira, jenž nejprve trefil břevno a v závěru prvního poločasu ještě tyč. Na poslední půlhodinu přišel zkušený Filippo Inzaghi místo Gilardina, ale neuspěl ani on.

Trenér Carlo Ancelotti mohl být spokojen alespoň s tím, že jeho svěřenci zastavili sérii tří porážek. "V důležitých momentech nám opět chybělo štěstí, ale hráli jsme dobře. Empoli jsme k ničemu nepustili a sami si vytvořili šance. To je krok kupředu," prohlásil Ancelotti.