Monako po dvou výhrách prohrálo s Marseille

Fotbalisté Monaka po dvou výhrách v řadě prohráli, když v sobotu nestačili na Marseille. V základní sestavě Monaka byl při prohře 1:2 Jaroslav Plašil, naopak nejlepší český střelec Jan Koller nastoupil od druhého poločasu.

Jaroslav Plašil v dresu Monaka.

Po květnové zlomenině nohy se poprvé v soutěžním utkání představil francouzský útočník Cissé, který je v Marseiile na hostování z Liverpoolu.

Až branka v poslední minutě zápasu v sobotu zajistila fotbalistům Lensu vítězství 1:0 v Toulouse. Trefa Tunisana Džimay tak zároveň Lensu pomohla k posunu na druhou pozici v tabulce francouzské ligy. Sesadit ho může Lille, pokud v neděli zvítězí nad St. Etienne.

Sochaux je třetí

Na třetí místo se posunuli hráči Sochaux, kteří v sobotu porazili Valenciennes 1:0 a mají tak stejně bodů jako Lens, ale horší skóre.

V samém závěru utkání si bod zajistili také fotbalisté Auxerre. V Troyes prohrávali 0:2 a 1:3, ale Jelen v 83. minutě snížil na rozdíl jediné branky a Akale pak v poslední minutě utkání vyrovnal na 3:3.

Sobotní večerní program byl zpožděn o deset minut v důsledku protestu rozhodčích, kterým se nelíbí jejich finanční situace. Podnikli tedy koordinovanou desetiminutovou stávku.

Francie - 17. kolo:
Toulouse - Lens 0:1 (90. Džimaa), Nice - Nancy 0:0, Marseille - Monako 2:1 (38. Pagis, 77. Niang - 57. Di Vaio), Valenciennes - Sochaux 0:0, Bordeaux - Rennes 1:2 (67. Darcheville - 11. Marveaux, 61. Utaka), Lorient - Sedan 2:0 (23. Gignac, 28. Sad'fi), Nantes - Le Mans 0:0, Troyes - Auxerre 3:3 (43. a 68. Gigliotti, 18. Lachuer - 52. a 83. Jelen, 90. Akale).