Čech opět udržel čisté konto, Chelsea postoupila

LONDÝN

Fotbalový brankář Petr Čech ve druhém utkání po sobě neinkasoval, když v neděli ve 4. kole Anglického poháru pomohl londýnské Chelsea k výhře 3:0 nad třetiligovým Nottinghamem. Favorizovaný celek tak bez problémů postoupil do osmifinále.

Chelsea potvrzovala papírové předpoklady od úvodních minut. Svůj tlak korunovala brankou Ukrajince Ševčenka, který se poprvé po svém letním příchodu střelecky prosadil ve dvou utkáních po sobě. Na konečných 3:0 ještě do poločasu upravili kanonýr Drogba, který se trefil přesně z přímého kopu, a dorážkou pod břevno mladík Mikel.

Čech, pro kterého to byl teprve třetí zápas po zranění hlavy, neměl příliš práce. Soupeř se na dostřel dostával jen sporadicky, a tak český gólman musel čelit jediné vážnější šanci. Střelu Agoga z deseti metrů však s přehledem kryl.