Živě

Vaněček opouští Skotsko, bude hrát za Puskáse v Maďarsku

19. června 2019 14:31 - Praha
(Aktualizováno: 19. června 2019 17:50)

Vysněné angažmá ve Skotsku se teplickému kanonýrovi zkrátilo jen na půl roku. Český fotbalový útočník David Vaněček opustil Hearts a bude oblékat dres prvoligové Puskásovy Akademie v Maďarsku. S ambiciózním klubem podepsal smlouvu na dva roky s opcí na další rok. Přestup potvrdila agentura Global Sports, která hráče zastupuje.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Novým trenérem ambiciózní Puskásovy Akademie se nedávno stal Zsolt Hornyák, který do Maďarska zamířil z Liberce. Mužstvo potřebuje zvýšit produktivitu a slovenský kouč ukázal na Davida Vaněčka.

„Klub má nový moderní stadion a kompletní zázemí. Jednání byla velmi vstřícná. Sportovní ředitel Balasz Tóth hrával za reprezentaci i v zahraničí, třeba tři roky za Genk. Bylo znát, že má zkušenosti ze světa," pochvaluje si útočníkův manažer Pavel Zíka.

David Vaněček (druhý zprava) s dresem Puskásovy Akademie ve společnosti manažerské dynastie Zíků.

Global Sports

V české lize Vaněček odehrál 106 zápasů a vstřelil v nich 28 gólů. Angažmá ve Skotsku bylo pro 28letého střelce první zahraniční zkušeností.

dos, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.