Rubriky:

Evropské ligy

Aleš Pikl možná zakotví v Artmedii Petržalka

9. července 2007 16:27 - PRAHA/BRATISLAVA

Fotbalista Aleš Pikl možná opustí českou ligu a zamíří do Artmedie Petržalka. Dvaatřicetiletý univerzální defenzivní hráč, který poslední rok a půl strávil v Mostě, v pondělí v týmu ze slovenské metropole zahájil třídenní testy. Informaci přinesl internetový server profutbal.sk.

 

ČTK

Až během týdne by mělo být jasnější, jestli se bývalý hráč Ostravy, Teplic, Žižkova a Zlína stane novou posilou týmu, který se před dvěma lety senzačně probojoval do Ligy mistrů. Pikl zřejmě má šanci se do Artmedie dostat. "Jde o typického leváka, přesně takového hledáme," uvedl manažer Petržalky Petr Kašpar.

Do Artmedie už během letního přestupního termínu zamířil Radek Dosoudil, s nímž po sezóně přestali počítat ve Slavii. Čtyřiadvacetiletý stoper navázal na tradici českých hráčů v Artmedii: už dříve zde působili Daniel Tchuř, který po sezóně odešel do ostravského Baníku, Aleš Hellebrand, Aleš Urbánek, Lukáš Hartig či Tomáš Došek.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.