Rubriky:

Evropské ligy

Nejrychlejší střídání v historii? Kouč stáhl mladíka už po 24 sekundách od úvodního hvizdu

12. března 2020 06:37 - Medias/Praha

Splněný sen v podobě startu za první tým svého klubu se proměnil v černou můru. Trenér Kluže Dan Petrescu v utkání rumunské ligy stáhl osmnáctiletého debutujícího fotbalistu Razvana Ficu ze hřiště už po 24 vteřinách hry. Co ho k bizarnímu kroku vedlo?

 

Marcelo Del Pozo, Reuters

Ani se nedotkl míče a už musel ze hřiště. Osmnáctiletý mladík ve službách rumunské Kluže Razvan Fica se v 2. nadstavbovém kole na hřišti Gazu Metan příliš neohřál. Kouč Petrescu za něj zkušenějšího Paun-Alexandrua do hry poslal už po 24 vteřinách od úvodního hvizdu.

Podle pravidel rumunské soutěže musí v základní jedenáctce nastoupit minimálně dva domácí fotbalisté ve věku do 21 let. „K tomuto tahu mě přinutilo to pravidlo," omlouval své rozhodnutí po utkání Petrescu a připustil, že je z toho sám v rozpacích.

„Takovýto způsob debutu není dobrý pro toho kluka stejně jako pro fotbal. Na lavičce mám ale spoustu drahých hráčů a je pro mě těžké je nechat sedět," dodal bývalý obránce Chelsea. Jeho krok vyvolal vlnu kritiky. Prezident soutěže Petrescuovo jednání označil za obcházení pravidel soutěže.

Při penaltách umí nahlodat střelce. Ale firmu na nápady si otevírat nebudeme, říká liberecký Marek Čech

pb, Sport.cz

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.