Rubriky:

Evropské ligy

Šírl byl vyhlášen nejlepším levým obráncem ruské fotbalové ligy

16. prosince 2008 19:52 - MOSKVA

Český reprezentant Radek Šírl byl vyhlášen nejlepším levým obráncem ruské fotbalové ligy. V anketě prvoligových klubů, jejíž výsledky byly zveřejněny v úterý, předčil sedmadvacetiletý zadák Zenitu Petrohrad členy ruského národního mužstva Alexeje Berezuckého z CSKA a Renata Janbajeva z Lokomotivu Moskva.

Zenitu, jenž vyhrál Pohár UEFA i Superpohár, se přitom letošní ročník ruské ligy příliš nevydařil. Obhájce titulu obsadil v konečné tabulce až páté místo, přesto se do nejlepší jedenáctky dostali vedle Šírla i jeho spoluhráči Aňukov, Timoščuk, Aršavin a Portugalec Danny. Oceněno bylo také pět fotbalistů CSKA Moskva, zatímco mistrovský Rubin Kazaň nemá v ideální sestavě nikoho.

Nejlepší jedenáctka ruské ligy:

Akinfejev (CSKA Moskva) - Aňukov (Petrohrad), Kolodin (Dynamo Moskva), Ignaševič (CSKA), Šírl (Petrohrad) - Krasič (CSKA), Timoščuk (Petrohrad), Danny (Dynamo/Petrohrad), Žirkov - Vágner Love (oba CSKA), Aršavin (Petrohrad).

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.