Rubriky:

Evropské ligy

Brankář Koch chce po zranění dělbuchem pokračovat v kariéře

3. února 2009 15:56 - BERLÍN

Německý fotbalový brankář Georg Koch, jenž nechytá od srpna kvůli zdravotním problémům způsobených hozeným dělbuchem, chce pokračovat v kariéře. Sedmatřicetiletý gólman je však bez angažmá, protože v lednu předčasně ukončil kontrakt v Rapidu Vídeň a nového zaměstnavatele najde nejdřív v létě.

"Momentálně se cítím opravdu dobře. Ty závratě jsou už pryč," řekl Koch internetovému serveru spox.com. Navzdory tomu, že je bez práce, neztrácí optimismus. "Však si na mě někdo vzpomene. Do července mám dost času," dodal bývalý gólman několika bundesligových klubů.

Kochovu kariéru v Rapidu ukončilo srpnové derby s Austrií Vídeň, kdy těsně vedle něj explodoval dělbuch hozený ze sektoru hostujících fanoušků. Zkušený brankář málem přišel o sluch a kvůli poranění vnitřního ucha trpěl problémy s koordinací.

Po předčasném ukončení smlouvy v Rapidu trénuje Koch v rehabilitačním centru třetiligového německého celku Fortuna Düsseldorf.

ČTK

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.